Reklama

Ultraliga, Sezon 7 – wyniki trzeciego tygodnia

​Za nami trzeci tydzień Mistrzostw Polski w League of Legends, który po raz kolejny obfitował w niespodzianki. Siódmy sezon Ultraligi dostarcza nam na razie bardzo wiele emocji i zaczyna powoli zmuszać widzów do budowania nowych oczekiwań względem niektórych drużyn.

Dzień 1:

  • Forsaken - Zero Tenacity 1:0
  • Iron Wolves - devils.one 1:0
  • Goskilla - Team ESCA Gaming 0:1
  • Komil&Friends - Illuminar Gaming 1:0
  • Gentlemen’s Gaming - AGO ROGUE 0:1

Dzień 2:

  • Forsaken - Gentlemen’s Gaming 1:0
  • Team ESCA Gaming - Zero Tenacity 1:0
  • Iron Wolves - Goskilla 1:0
  • AGO ROGUE - Illuminar Gaming 0:1
  • Komil&Friends - devils.one 1:0

Zanim przejdziemy do największych niespodzianek minionej kolejki, odhaczmy dół tabeli, gdzie nie zmieniło się zbyt wiele. Devils.one cały czas walczy o pierwsze zwycięstwo na swoim koncie, a po jednej wygranej mają Goskilla i Gentlemen’s Gaming. Do końca sezonu zostało jeszcze sześć tygodni i bardzo wiele może się zmienić, ale obie te drużyny od piątej pozycji dzielą już dwa zwycięstwa. Aby potencjalnie zakwalifikować się do playoffów, musieliby nie tylko wygrać bezpośrednie mecze ze swoimi rywalami z dołu tabeli, ale również pokonać parę silniejszych drużyn.

Reklama

Na piątym miejscu z wynikiem 3-3 znajdują się aktualnie trzy drużyny - Illuminar Gaming, Zero Tenacity i Iron Wolves. Wilki jasno dały do zrozumienia, gdzie powinni plasować się po trzech tygodniach w tabeli. Po 0-2 w drugiej kolejce, kiedy zagrali przeciwko Team ESCA Gaming oraz AGO ROGUE, trzecią kolejkę zakończyli wynikiem 2-0. Pokonali dwie drużyny z dołu tabeli, udowadniając, że zasługują na miejsce w środku i powinni móc powalczyć o TOP6. Zero Tenacity z kolei znalazło się w zupełnie odwrotnej sytuacji i po wygraniu 2-0 w zeszłym tygodniu, teraz przegrali oba swoje spotkania.

Zero Tenacity jest w rezultacie równie trudno uplasować w power rankingu co Illuminar Gaming, które właśnie zaserwowało AGO ROGUE ich pierwszą porażkę w siódmym sezonie. Potencjał obu tych ekip jest widoczny gołym okiem. Niejednokrotnie pokazali nam już, że potrafią zdominować mecze i mogą być realnym zagrożeniem dla czołówki. Góra tabeli robi się jednak w rezultacie bardzo tłoczna i trudno jest ułożyć wszystkie drużyny w kolejności od najlepszej do najgorszej.

Ku zaskoczeniu wielu widzów i ekspertów, w TOP4 zadomowili się Forsaken i Komil&Friends. Obie te organizacje zaliczyły pierwszy w tym sezonie tydzień 2-0 i umocniły swoją pozycję w czołówce. Jeszcze więcej na temat obu tych drużyn powinno nam powiedzieć bezpośrednie starcie między nimi w kolejnym tygodniu.

Po trzecim tygodniu rozgrywek samotnym liderem Ultraligi jest Team ESCA Gaming. AGO dało się zaskoczyć IHG, ESCA wygrała oba swoje mecze i z wynikiem 6-0 melduje się na szczycie tabeli. Nie ulega jednak wątpliwości, że kalendarz działał na razie na ich korzyść. Chociaż mecze ESCI robią się z tygodnia na tydzień coraz trudniejsze, prawdziwy egzamin rozpocznie się dopiero za tydzień. W kolejnych dwóch kolejkach ESCA zmierzy się bowiem z IHG, KNF oraz AGO.

Ultraliga wraca we wtorek, 1 lutego o 17:00. Transmisję ze wszystkich meczów z polskim komentarzem możecie śledzić na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy