Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 - wyniki drugiej rundy playoffów

W przeciwieństwie do wielu tygodni regulaminowego sezonu, playoffy Ultraligi na razie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami. Po drugiej rundzie fazy zasadniczej poznaliśmy trzy najlepsze drużyny ósmego sezonu.

Wtorek, 9 sierpnia:

  • AGO ROGUE - Zero Tenacity 3:1
  • Środa, 10 sierpnia:
  • Illuminar Gaming - Gentlemen’s Gaming

Drabinka playoffów ósmego sezonu Ultraligi po zakończeniu drugiej rundy prezentuje się następująco:

Znamy uczestników European Masters

Wiele mieliśmy niespodzianek w regulaminowym sezonie Ultraligi. Oglądaliśmy porażki AGO w ostatnim tygodniu, imponującą serię zwycięstw Gentlemen’s Gaming i okazjonalne potknięcia topowych drużyn. Zgodnie jednak z klasycznym, lolowym porzekadłem, BO5 jest dużo bardziej sprawiedliwym formatem i na razie turniej przebiega zgodnie z oczekiwaniami większości ekspertów.

Reklama

Drugą rundę playoffów otworzyło starcie AGO ROGUE z Zero Tenacity. Kilka tygodni temu byłby to mecz ciekawy, ale wciąż z jednym, wyraźnym faworytem. Końcówka regulaminowego sezonu delikatnie namieszała jednak w głowie wielu widzom. Zero Tenacity po serii pięciu zwycięstw zapewniło sobie drugie miejsce w tabeli, a walczące o perfekcyjny sezon AGO przegrało zarówno przeciwko Gentlemen’s Gaming, jak i Illuminar Gaming.

Dwie porażki pod koniec splitu teraz można śmiało uznać za wypadek przy pracy. Dżentelmeni byli wyjątkowo zmotywowani, AGO zasługiwało na luźniejszy tydzień po ciężkich tygodniach dominacji w Ultralidze i kiedy poczuli z powrotem presję playoffów, dowieźli pewne 3:1 w satysfakcjonującym stylu. Żaden z dotychczasowych meczów nie było dominacją. Wszystkie kończyły się tym samym wynikiem, pokazując, że faworyci mogą potknąć się w niektórych momentach i oddać rywalowi grę. Nie inaczej było w przypadku spotkania AGO - Z10.

W drugim meczu Illuminar Gaming zmierzyło się z fenomenem końcówki sezonu, Gentlemen’s Gaming. Niestety dobra passa Dżentelmenów wreszcie dobiegła końca i chociaż przez chwilę dali swoim fanom nadzieję, zdobywając kontaktowy punkt i remisując wynik w serii. Mimo walki GGM, IHG okazało się silniejszą drużyną, która w przekonującym stylu wywalczyła sobie miejsce na European Masters.

Na pochwałę zasługuje jednak bez wątpienia Gentlemen’s Gaming. Nie mamy może za sobą najlepszego sezonu w historii Ultraligi, widzieliśmy wiele porażek i ogromne zamieszanie w środku tabeli, ale Dżentelmeni doskonale wykorzystali tę sytuację. Ich seria zwycięstw była główną atrakcją ostatnich tygodni, a wygrane BO5 z Goskilla tylko przypieczętowało dobrą passę graczy. Co najważniejsze, tym imponującym osiągnięciem zdobyli sobie bez wątpienia sporo fanów, którzy mogą zostać z tą organizacją na kolejne sezony.

Koniec drugiej rundy playoffów oznacza, że poznaliśmy trzy najlepsze drużyny ósmego sezonu Ultraligi. AGO ROGUE czeka już w wielkim finale, który odbędzie się już w środę, 17 sierpnia. Dzięki gwarantowanemu TOP2 są również pewni, że zakwalifikują się prosto do głównego eventu European Masters.

We wtorkowym starciu zmierzą się dwie drużyny, które ramię w ramię walczyły przez większość regulaminowego sezonu - Illuminar Gaming i Zero Tenacity. Zwycięzca zdobędzie drugie miejsce w głównym evencie European Masters, w przegrany będzie musiał przejść przez fazę Play-In.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy