Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 - wyniki ósmego tygodnia

Dawno nie mieliśmy tak wyrównanego sezonu w Ultralidze. Podczas gdy AGO ROGUE jest już o krok od 18-0, o ostatnie dwa miejsca w playoffach walczy wciąż aż sześć drużyn.

Wtorek, 19 lipca:

  • Zero Tenacity - Komil&Friends 1:0
  • Goskilla - Gentlemen’s Gaming 0:1
  • Iron Wolves - AGO ROGUE 0:1
  • Illuminar Gaming - devils.one 1:0
  • Forsaken - Team ESCA Gaming 0:1

Środa, 20 lipca:

  • Komil&Friends - AGO ROGUE 0:1
  • Gentlemen’s Gaming - Forsaken 1:0
  • Team ESCA Gaming - Zero Tenacity 0:1
  • Iron Wolves - devils.one 1:0
  • Goskilla - Illuminar Gaming 1:0

Tabela po zakończeniu ósmego tygodnia prezentuje się następująco:

Jak przystało na podsumowanie wyników z ósmego sezonu Ultraligi, na początek pragnę poinformować, że AGO pozostaje niepokonane. Od perfekcyjnego sezonu najlepszą drużynę dzielą już zaledwie dwa zwycięstwa. Nie będą to proste mecze. AGO zmierzy się z rosnącym ostatnio w siłę i ewidentnie bardzo zmotywowanym Gentlemen’s Gaming oraz Illuminar Gaming, wciąż walczącym o drugie miejsce w sezonie regulaminowym.

Reklama

Trzeba jednak oddać AGO fakt, że jak sami przyznają na Twitterze, cały czas się skalują. Niejednokrotnie wspominałem już o dosyć wyrównanych meczach AGO. Sam promisq po pierwszej serii Round Robin przyznał, że nie dominowali do tej pory przeciwników i dopiero planują zacząć. AGO eksperymenty ma już najwyraźniej za sobą, a promisq dotrzymał słowa.

W walce o drugie miejsce sytuacja jest już całkowicie wyrównana po tym, jak Goskilla wygrała z Illuminar Gaming. Jeżeli bardzo mocne ostatnio Z10 również pokona IHG w przyszłym tygodniu, środowe mecze nie mają już żadnego znaczenia i zagwarantują sobie drugie miejsce w tabeli. Jeżeli przegrają, sytuacja na szczycie rozwiąże się dopiero w środę.

W minionej kolejce poznaliśmy również kolejną drużynę, która ma już gwarantowane miejsce w TOP6. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, jest to Goskilla. W charakterystycznym dla siebie stylu Goskilla zakończyła ósmą kolejkę wynikiem 1-1. Większość spodziewałaby się jednak, że uda im się pokonać Dżentelmenów, a następnego dnia upadną w starciu z IHG. Było jednak odwrotnie. Illuminar Gaming przegrało czwartą w tym sezonie grę, a Goskilla w zaskakujący sposób zapewniła sobie miejsce w fazie zasadniczej.

Na pozostałych sześciu miejscach mamy z kolei jedno, wielkie zamieszanie. Najbardziej imponująca jest oczywiście forma Gentlemen’s Gaming, które wygrało cztery mecze z rzędu i zaczyna wyglądać jak drużyna zasługująca na miejsce w TOP6. Iron Wolves przełamało złą passę, kiepską formę kontynuuje devils.one, a w najgorszej pozycji do awansu wciąż znajduje się Komil&Friends. Może się nawet okazać, że Forsaken, które w ostatnich kolejkach nie wyglądało najlepiej, będzie musiało wziąć się w garść i paroma zwycięstwami przypieczętować swoją pozycję w tabeli.

Jedno jest pewne - przed nami bardzo emocjonująca końcówka sezonu. Ultraliga wraca we wtorek, 26 lipca o godzinie 17:00. Wszystkie mecze z polskim komentarzem możecie oglądać na Twitchu i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy