Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 – wyniki pierwszego tygodnia

Inauguracja ósmego sezonu Ultraligi już za nami. Dziesięć drużyn wróciło na Summoner’s Rift na drugą część rozgrywek regionalnych. Pierwsza kolejka letniego splitu na naszym podwórku zapowiada bardzo wyrównaną walkę w środku tabeli.

Dzień 1:

  • Zero Tenacity - AGO ROGUE 0:1
  • Goskilla - Forsaken 0:1
  • Team ESCA Gaming - devils.one 1:0
  • Komil&Friends - Gentlemen’s Gaming 0:1
  • Iron Wolves - Illuminar Gaming 0:1

Dzień 2:

  • Team ESCA Gaming - Komil&Friends 0:1
  • devils.one - Forsaken 1:0
  • Zero Tenacity - Iron Wolves 1:0
  • Goskilla - AGO ROGUE 0:1
  • Gentlemen’s Gaming - Illuminar Gaming 0:1

Potężne AGO ROGUE i pierwsze potknięcia większości drużyn

Śmierć, podatki i dominacja AGO ROGUE w Ultralidze to trzy najbardziej oczywiste rzeczy w życiu każdego fana League of Legends. W minionym okienku transferowym zmiany przeprowadziło bardzo dużo drużyn i nawet zwycięskie AGO zdecydowało się na transfer promisq z LEC. Wielu widzów i ekspertów nie było w stanie z pewnością stwierdzić, kto powinien zajmować w tym sezonie najwyższe pozycje w tabeli.

Reklama

Mimo licznych transferów i odważnych pomysłów trenerów, jedno było pewne - AGO pozostanie na szczycie. Transfer Promisq zapewni im nie tylko doświadczonego supporta, ale również tonę wiedzy niezbędnej, żeby rywalizować później w LEC czy nawet na Mistrzostwach Świata. AGO w standardowym dla siebie stylu rozpoczęło ten sezon, a dodatkowym powodem do optymizmu dla graczy i fanów powinien być fakt, że pierwszy mecz wygrali z Zero Tenacity, potencjalnie jedną z lepszych drużyn ósmego sezonu.

W kontekście AGO warto również odnotować, że ich dwa pierwsze mecze nie wyglądały niczym zwiastun całkowitej dominacji w Ultralidze. W poprzednim sezonie widzieliśmy wiele spotkań, które potrafiły wydawać się skończone przed 10 minutą. W obu meczach pierwszej kolejki przeciwnicy znajdowali sposoby, żeby odgryzać się AGO i momentami mieli swoje szanse. Dominacja może oczywiście jeszcze przyjść i dwa mecze nie odpowiedzą na wszystkie nasze pytania, ale jest szansa, że na szczycie tabeli będzie nieco większa rywalizacja.

Na pierwszym miejscu obok AGO znajduje się aktualnie tylko Illuminar Gaming. Drużyna VoV’a wzięła pod swoje skrzydła skład Komil&Friends z poprzedniego sezonu i wzbogaciła go o Adriana, który przyszedł do Ultraligi z ligi hiszpańskiej. Adrian swoim rywalom w pierwszej kolejce pokazał, czego nauczył się w Hiszpanii, zgarniając MVP obu meczów i prezentując świetną formę.

Jeżeli ta forma Adriana oraz pozostałej czwórki utrzyma się przez następnych kilka tygodni, IHG może jeszcze spędzić parę chwil na szczycie tabeli. Groźniejszych rywali w postaci AGO czy Zero Tenacity spotkają dopiero w czwartym i piątym tygodniu. Wiele oczywiście może pozmieniać się w power rankingach do tego czasu, ale na razie IHG wygląda na bardzo solidnego kandydata do walki o fotel lidera.

Bardzo trudno jest coś powiedzieć o pozostałych drużynach Ultraligi, bowiem od miejsca trzeciego do siódmego wszyscy mają po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Bardzo słaby start zaliczyli Goskilla i Iron Wolves. Mogliśmy spodziewać się tego po Goskilli, szczególnie biorąc pod uwagę ich mecz z AGO, ale Iron Wolves może powtarzać sytuację z poprzedniego sezonu. Po raz kolejny nie sprzyja im kalendarz. W pierwszej kolejce przegrali z Zero Tenacity oraz IHG, a w przyszłym tygodniu grają również z AGO. O Wilki powinniśmy martwić się więc dopiero po trzecim tygodniu, gdyby do tego momentu nie zdobyli chociaż paru zwycięstw.

Równie trudny kalendarz ma devils.one, które zwycięstwem z Forsaken udało się jednak wybronić z potencjalnego 0-4. Trudno oczekiwać od Diabłów triumfu nad AGO czy IHG w następnej kolejce, ale w trzecim tygodniu zagrają z Goskilla i Gentlemen’s Gaming. Wtedy będą mieli ponownie okazję pokazać widzom, że mogą powalczyć w tym sezonie o playoffy.

Odpowiedzi na niektóre nurtujące nas pytania powinniśmy dostać w przyszłym tygodniu. Zero Tenacity, które w przedsezonowych power rankingach nie znajdowało się daleko od AGO ROGUE, zagra przeciwko Gentlemen’s Gaming i Komil&Friends. Dwa zwycięstwa w tych meczach zapewniłyby im wynik 3-1 i solidną szansę na comeback po porażce z AGO w meczu inauguracyjnym. Z kolei mecze pokroju ESCA - Forsaken czy Gentlemen’s Gaming - Goskilla powinny pomóc nam lepiej poznać drużyny ósmego sezonu i dowiedzieć się, w których z nich drzemie największy potencjał.

Ultraliga wraca we wtorek, 7 czerwca o godzinie 17:00.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy