Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 – zapowiedź czwartego tygodnia

​Wielkimi krokami zbliżamy się do końca pierwszego Round Robin Ultraligi. Po trzech kolejkach niepokonane pozostaje wyłącznie AGO ROGUE, a rywalizacja w środku tabeli jest wciąż bardzo wyrównana.

Wtorek, 21 czerwca:

  • Iron Wolves - Gentlemen’s Gaming
  • Komil&Friends - Illuminar Gaming
  • devils.one - Goskilla
  • AGO ROGUE - Team ESCA Gaming
  • Zero Tenacity - Forsaken

Środa, 22 czerwca:

  • devils.one - Iron Wolves
  • Forsaken - Gentlemen’s Gaming
  • Zero Tenacity - Team ESCA Gaming
  • AGO ROGUE - Komil&Friends
  • Illluminar Gaming - Goskilla

Tabela Ultraligi po trzech rozegranych kolejkach prezentuje się następująco:

Reklama

Na szczycie tabeli sytuacja zrobiła się nieco bardziej klarowna. AGO ROGUE jest jedyną niepokonaną drużyną ósmego sezonu i po raz kolejny w stu procentach spełniają przedsezonowe oczekiwania fanów i ekspertów. AGO do końca regulaminowego sezonu pozostanie prawdopodobnie faworytem do zgarnięcia tytułu, a jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli, za kilka tygodni przejdziemy do standardowych dyskusji o tym, czy mogą pozwolić sobie na bezbłędny sezon.

Dodatkowo za AGO przemawia fakt, że ich mecze ogląda się bardzo dobrze. Nie jest to może dominacja na poziomie, jaki obserwowaliśmy momentami chociażby w poprzednim sezonie, ale zawodnicy bawią się za to metą i wciąż szukają odpowiedniego stylu gry na aktualny patch. Indywidualna siła poszczególnych zawodników pozwala drużynie na eksperymenty, co regularnie tworzy nie lada rozrywkę dla fanów.

Niżej znajdują się Illuminar Gaming i Zero Tenacity. Ku zaskoczeniu wielu widzów, po zwycięstwie z Illuminar Gaming i pewnym objęciu drugiego miejsca Z10 potknęło się w kolejnym meczu z Goskilla i spadło z powrotem na najniższe miejsce podium. Cała nadzieja fanów Zero Tenacity pokładana jest aktualnie w fakcie, że IHG cały czas nie grało z AGO. Jeżeli AGO pozostaje niepokonane, a Z10 nie popełni więcej błędów, drużyna Sebekx’a trafi z powrotem na drugie miejsce.

Od czwartego miejsca sytuacja w tabeli mocno się komplikuje i wciąż trudno jest stwierdzić, kto jest w stanie zagrozić czołówce. Komil&Friends po bardzo udanym początku zaliczyli serię trzech porażek z rzędu, a w tym tygodniu czekają ich starcia z IHG i AGO, co nie wróży dla nich zbyt dobrze. Niespodziewanie w trakcie zwycięstw jest teraz Goskilla, która z wyniku 0-3 zrobiła 3-3 i znajduje się teraz w samym środku tabeli.

Dobrą kolejkę mają również za sobą devils.one i Iron Wolves, którzy w środę rozegrają między sobą bezpośrednie spotkanie. Dla Diabłów będzie to bardzo ważna kolejka. Jeżeli wygrają spotkania z Iron Wolves i Goskilla, mogą pewnie wskoczyć na czwartą pozycję, zbudować sobie przewagę nad rywalami i czuć się bardzo swobodnie na chwilę przed zakończeniem pierwszego Round Robin.

Ultraliga wraca już we wtorek, 21 czerwca o godzinie 17:00. Wszystkie mecze z polskim komentarzem możecie oglądać na Twitchu i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy