Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 – zapowiedź drugiej rundy playoffów

​W walce o European Masters i tytuł Ultraligi zostały już tylko cztery drużyny. W drugiej rundzie playoffów zobaczymy długo wyczekiwane spotkanie pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami ósmego sezonu.

Wtorek, 9 sierpnia:

  • AGO ROGUE - Zero Tenacity

Środa, 10 sierpnia:

  • Illuminar Gaming - Gentlemen’s Gaming

W pierwszej rundzie playoffów wszystko poszło raczej zgodnie z przewidywaniami. Sukces Gentlemen’s Gaming w drugiej połowie sezonu wciąż oczywiście zaskakuje i jeszcze miesiąc mało kto przyznałby, że mogą pokonać Goskille w BO5. Utrzymali jednak formę i motywację z końcówki regulaminowego sezonu i chociaż oddali mapę swojemu rywalowi, potem nie pozostawili już cienia wątpliwości, kto zasługuje na awans do kolejnej rundy.

Reklama

W drugim etapie playoffów Gentlemen’s Gaming stanie przez dużo trudniejszym zadaniem. Illuminar Gaming równie pewnie pokonało tydzień temu Iron Wolves i powoli zmierza do miejsca, które planowali osiągnąć jeszcze w regulaminowym sezonie. IHG przez większość tego splitu uchodziło za drużynę bliższą Zero Tenacity i AGO ROGUE niż reszty stawki.

Czy Gentlemen’s Gaming wreszcie trafi na swoje MAD Lions i zakończy swoją przygodę z playoffami na TOP4? Będzie to oczywiście nie lada osiągnięcie dla drużyny, która niedawno jeszcze znajdowała się na dnie tabeli z bilansem 2-10. Nie da się jednak również ukryć, że Dżentelmeni znajdują się o krok od awansu na European Masters. Zwycięstwem z IHG mogliby nie tylko kontynuować swój historyczny występ w playoffach, ale również spróbować swoich sił na międzynarodowym podwórku.

Dzień wcześniej odbędzie się z kolei starcie tytanów, którego wyczekiwaliśmy od wielu tygodni. O miejsce w wielkim finale ósmego sezonu Ultraligi powalczą AGO ROGUE oraz Zero Tenacity. AGO od pierwszego meczu wyglądało na najlepszą drużynę w lidze, Z10 miejsce w TOP2 zdobyło sobie dopiero pod koniec sezonu, ale bez wątpienia jest to kandydat do jednego z najlepszych meczów tego sezonu.

Dodatkowo atmosferę podgrzewa fakt, że ostatni tydzień regulaminowego sezonu namieszał nieco w postrzeganiu obu drużyn. AGO ROGUE przez cały sezon zmierzało bowiem po perfekcyjny split - 18 zwycięstw z rzędu i awans do playoffów bez żadnej porażki na swoim koncie. Kiedy stanęli o krok od tego osiągnięcia, przegrali oba swoje mecze, w tym jedno na Gentlemen’s Gaming, i wzbudzili w widzach odrobinę wątpliwości, której nie uświadczyliśmy przez cały sezon.

Zero Tenacity z kolei miało swoje pojedyncze wpadki, nie konkurowali z AGO o fotel lidera, a przez większość sezonu trzymali się nawet trzeciej pozycji. Trudno jednak cokolwiek zarzucić końcówce sezonu Z10. Z meczu na mecz wydawali się coraz mocniejsi, a kiedy przyszedł czas na mecz z IHG i bezpośrednie starcie o TOP2, bez wahania pokonali obu rywali, kończąc tym samym split z serią pięciu zwycięstw na koncie.

Może się oczywiście okazać, że ostatni tydzień AGO jest tylko wypadkiem przy pracy, a w BO5 doświadczenie i umiejętności tego świetnego składu wezmą górę. Na razie spodziewamy się jednak bardzo dobrego i wyrównanego spotkania, którego zwycięzca zdobywa miejsce w finale i awansuje prosto do głównego eventu European Masters.

Druga runda playoffów Ultraligi rozpoczyna się we wtorek, 9 sierpnia o godzinie 17:00. Oba mecze obejrzycie na kanałach TwitchYouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy