Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 - zapowiedź dziewiątego tygodnia

Miłośnicy polskiego League of Legends czekali na ten moment od wielu tygodni. W playoffach Ultraligi zostały już tylko dwa miejsca, o które walczy wciąż pięć drużyn. Z kolei na górze tabeli o krok od perfekcyjnego sezonu jest AGO ROGUE.

Wtorek, 26 lipca:

  • Komil&Friends - devils.one
  • Team ESCA Gaming - Goskilla
  • Gentlemen’s Gaming - AGO ROGUE
  • Iron Wolves - Forsaken
  • Zero Tenacity - Illuminar Gaming

Środa, 27 lipca:

  • Zero Tenacity - devils.one
  • Komil&Friends - Forsaken
  • Iron Wolves - Goskilla
  • Team ESCA Gaming - Gentlemen’s Gaming
  • Illuminar Gaming - AGO ROGUE

Tabela Ultraligi przed rozpoczęciem ostatniej kolejki prezentuje się następująco:

Format playoffów i znaczenie miejsca w TOP2

Format Ultraligi nie uległ żadnym zmianom od poprzedniego sezonu. Podobnie jak w kilku ostatnich splitach, stawką sezonu regulaminowego jest awans do playoffów. Do fazy zasadniczej, gdzie mecze rozgrywane są w formacie BO5, przechodzi sześć drużyn, a cztery z nich pojadą na letnią odsłonę European Masters 2022.

Reklama

W przeciwieństwie jednak do LEC, gdzie drużyny z dwóch ostatnich pozycji TOP6 zaczynają walkę w playoffach od dolnej drabinki, w Ultralidze większe znaczenie ma TOP2. Pierwsze dwie drużyny awansują bowiem prosto do drugiej rundy i jako jedyne zyskują drugą szansę w walce o wielki finał. TOP2 gwarantuje również wyjazd na European Masters.

Jest to ogromna przewaga dla tych dwóch drużyn. Dzięki dobremu występowi w regulaminowym sezonie zyskują dłuższą przerwę i szansę na przyjrzenie się swoim rywalom. Podczas pierwszej rundy mogą rozsiąść się przed monitorami i obserwować, co ich potencjalni przeciwnicy mogą pokazać w kolejnych fazach playoffów.

Niepokonane AGO ROGUE, walka o TOP2 i dwa ostatnie miejsca w playoffach

Głównym bohaterem ósmego sezonu Ultraligi jest oczywiście AGO ROGUE. Kiedy do drużyny dołączył promisq, stało się jasne, że AGO myśli o sukcesach na europejskiej scenie i nie buduje składu, by walczyć o czołowe pozycje w Ultralidze, tylko o tytuł European Masters. W ostatnich 16 zwycięstwach doskonale pokazali, na co ich stać, wychodzili z wielu trudnych sytuacji i chociaż nie wszystkie mecze były całkowitą dominacją z ich strony, są bezsprzecznie o co najmniej jedną klasę wyżej od pozostałych drużyn Ultraligi.

Najważniejszym pytaniem nadchodzącej kolejki jest to, czy AGO wreszcie uda się zaliczyć perfekcyjny regulaminowy sezon w Ultralidze. Kilka tygodni temu pobili swój dotychczasowy rekord i w paru następnych kolejkach, zgodnie z obietnicami promisq, kontynuowali swoje "skalowanie". Teraz znajdują się zaledwie dwa BO1 od zdobycia tego imponującego osiągnięcia.

Drugą, interesującą nas rywalizacją jest walka o TOP2 pomiędzy Illuminar Gaming a Zero Tenacity. W ostatnich paru kolejkach dużo bardziej przekonująco wyglądało Z10. To właśnie w ich ręce trafił również pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. Ostatecznie bardzo trudną jest wybrać lepszy skład spomiędzy tych dwóch organizacji i najbardziej ekscytującym pozostaje fakt, że obie drużyny mają los we własnych rękach.

W nieco lepszej sytuacji znajduje się oczywiście Zero Tenacity. Po wtorkowym spotkaniu porażka Z10 oznaczałaby wciąż otwartą walkę o TOP2. IHG miałoby jeden punkt przewagi, ale podczas gdy ich rywal zmierzy się z devils.one, oni spróbują przerwać serię zwycięstw AGO ROGUE. Bardzo prawdopodobnym jest więc, że obie drużyny zakończą regulaminowy sezon bilansem 13-5.

Ostatnim, równie istotnym aspektem ostatniej kolejki jest oczywiście wyłonienie sześciu najlepszych drużyn regulaminowego sezonu. Sytuacja jest wciąż bardzo otwarta i w playoffach zameldują się w środę dwie z pięciu walczących o tę szansę drużyn. Aktualnie do TOP6 awansować mogą Forsaken, Gentlemen’s Gaming, Iron Wolves, devils.one oraz Team ESCA Gaming.

W najlepszej sytuacji jest aktualnie Forsaken, które ma przed sobą dwa spotkania przeciwko najgorszej drużynie w Ultralidze i swojemu bezpośredniemu rywalowi w walce o playoffy. Forsaken nie prezentuje ostatnio zbyt dobrej formy, ale ich sytuacja jest dosyć jasna. Znajdują się aktualnie w TOP6 i jeżeli przegrają z Iron Wolves oraz KNF, nie zasługują na wejście do playoffów.

Bardzo ciekawie zapowiada się również końcówka sezonu Gentlemen’s Gaming, które zaliczyło niemały comeback i po czterech zwycięstwach z rzędu ma szansę na awans do playoffów. Niestety w ostatniej kolejce przyjdzie im zmierzyć się z niepokonanym AGO. Jeżeli nie zaskoczą obrońców tytułu, będą musieli wygrać z środowe spotkanie z Team ESCA Gaming i liczyć na porażki swoich rywali.

Ostatnia kolejka Ultraligi rozpoczyna się we wtorek, 26 lipca o godzinie 17:00Wszystkie mecze z polskim komentarzem możecie oglądać na Twitchu i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy