Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 - zapowiedź finałów

Fani polskiego League of Legends długo czekali na ten moment. Po miesiącach zaciętej rywalizacji poznaliśmy drużyny, które będą reprezentować Ultraligę na European Masters. Teraz przyszedł czas, żeby dowiedzieć się, kto zdobędzie tytuł ósmego sezonu.

Wtorek, 16 sierpnia:

  • Zero Tenacity - Illuminar Gaming

Środa, 17 sierpnia:

  • AGO ROGUE - zwycięzca półfinału

AGO niezmiennym faworytem do tytułu

Po pierwszych kilku tygodniach regulaminowego sezonu wydawało się, że są w stawce trzy drużyny, które mocno odstają poziomem od całej reszty. Dokładnie ta sama trójka pojedzie na letnią edycję European Masters i właśnie oni będą rywalizować w trzeciej rundzie playoffów o tytuł ósmego sezonu Ultraligi.

We wtorek odbędzie się walka o miejsce w wielkim finale pomiędzy Zero Tenacity a Illuminar Gaming. Rywalizację tę oglądaliśmy od początku regulaminowego sezonu. Tydzień w tydzień trzymali się obok siebie, okazjonalnie potykając się ze słabszymi drużynami i trzymając się na bezpieczny dystans od AGO ROGUE.

Reklama

Delikatnym faworytem tego spotkania powinno być Zero Tenacity. Oba BO1 przeciwko Illuminar Gaming trafiły na ich konto, skład ten drugi sezon gra już w tej samej formie, nabiera coraz więcej doświadczenia i wyglądają, jakby wyciągnęli sporo wniosków z siódmego sezonu. Zwieńczeniem ich pracy włożonej w ten skład ma być zwycięstwo z IHG, gwarancja drugiego slota na European Masters i druga próba pokonania AGO ROGUE.

Nie oznacza to jednak, że IHG nie ma szans w tym spotkaniu. Adi11 bardzo dużo zmienił w tym składzie i niejednokrotnie widzieliśmy już, na co jest stać nowe Illuminar Gaming. Dodatkowo przemawia za nimi fakt, że do meczu z Z10 podchodzą zmotywowani i pewni siebie po dwóch ostatnich zwycięstwach. Oba mecze wygrali wynikiem 3:1, pokazując tym samym solidną formę i jasno dając do zrozumienia, że zasługują na miejsce w TOP3. Tymczasem Zero Tenacity ma na swoim koncie tylko jedno, przegrane z AGO BO5.

Niezależnie od tego, co zobaczymy we wtorkowym spotkaniu, faworytem w środę będzie AGO ROGUE. Mieliśmy delikatne obawy względem tej drużyny po ostatniej kolejce regulaminowego sezonu. Dżentelmeni przerwali ich serię zwycięstw, AGO oddało dwa mecze i zastanawialiśmy się, czy nie może to oznaczać bardziej wyrównanego meczu z Zero Tenacity. Druga runda zweryfikowała jednak wątpliwości niektórych fanów i trudno w rezultacie uwierzyć, żeby AGO miało przegrać finałowe spotkanie.

Wszystkie mecze playoffów możecie oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy