Reklama

Reklama

Ultraliga, Sezon 8 – zapowiedź piątego tygodnia

​Zbliżamy się do połowy regulaminowego sezonu Ultraligi. Obejrzeliśmy już osiem spotkań w wykonaniu każdej z drużyn. We wtorek dobiegnie końca pierwsza seria, a rewanże rozpoczną się już w środę.

Wtorek, 28 czerwca:

  • Team ESCA Gaming - Gentlemen’s Gaming
  • Devils.one - Zero Tenacity
  • Komil&Friends - Forsaken
  • Goskilla - Iron Wolves
  • Illuminar Gaming - AGO ROGUE

Środa, 29 czerwca:

  • Team ESCA Gaming - Komil&Friends
  • Devils.one - Forsaken
  • Gentlemen’s Gaming - Illuminar Gaming
  • Zero Tenacity - Iron Wolves
  • AGO ROGUE - Goskilla

Tabela przed rozpoczęciem piątego tygodnia prezentuje się następująco:

Nie ma się co oszukiwać. We wtorek o 21:00 wszyscy usiądą przed swoimi komputerami, włączą Polsat Games i obejrzą starcie, na które czekaliśmy w zasadzie od pierwszego tygodnia. Po dwóch występach Adriana w pierwszej kolejce zaczęliśmy podejrzewać, że IHG może zajść w tym sezonie bardzo daleko i organizacja zapomniała już o nieudanym siódmym sezonie.

Reklama

To spotkanie wreszcie nadeszło. AGO ROGUE ponownie podchodzi do ostatniego spotkania w tej serii niepokonane i jest wciąż wyraźnym faworytem do zgarnięcia tytułu ósmego sezonu. Większość fanów będzie więc spodziewać się triumfu AGO na Summoner’s Rift we wtorek. W BO1 dużo może się jednak wydarzyć, o zwycięstwie decydują czasami pojedyncze decyzje, a biorąc pod uwagę dotychczasową formę IHG, ich triumf nie byłby aż takim zaskoczeniem.

Nie ulega również wątpliwości, że jest to mecz o dużą stawkę. Zwycięstwo AGO zapewniłoby im dwa punkty przewagi nad drugim miejscem i komfortową pozycję lidera. Do końca sezonu jest oczywiście jeszcze mnóstwo czasu i AGO ma przed sobą rewanże ze wszystkimi drużynami, ale taka przewaga pozwala im potknąć się co najmniej raz i wciąż zachować swoje miejsce w tabeli. Zwycięstwo AGO oznaczałoby również, że IHG spada na trzecie miejsce, o ile Zero Tenacity poradzi sobie z Team ESCA Gaming.

Drugie ciekawe spotkanie na zakończenie pierwszej serii regulaminowego sezonu to starcie Goskilla z Iron Wolves. Obie drużyny mają aktualnie wynik 4-4 i plasują się w samym środku tabeli. Wielokrotnie stwierdzaliśmy do tej pory, że sytuacja w środku stawki jest bardzo niejasna i trudno jest wybrać najlepszą szóstkę. Takie spotkania jak to powinny zbliżyć nas jednak do odpowiedzi.

W środę rozpoczyna się z kolei druga seria rozgrywek. Oznacza to, że widzieliśmy już mecze między wszystkimi drużynami i przechodzimy do rewanżów. Od tego momentu każdą z organizacji czeka dziewięć spotkań. Po ich rozegraniu najlepsza szóstka trafia do fazy zasadniczej, a najlepsza dwójka przechodzi prosto do drugiej rundy.

Ultraliga wraca we wtorek, 28 czerwca o godzinie 17:00. Wszystkie mecze z polskim komentarzem możecie oglądać na kanałach TwitchYouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama