Reklama

Ultraliga, Sezon 9 - wyniki drugiej kolejki

​Polska scena League of Legends zaczyna się powoli rozkręcać. Po szalonym i chaotycznym Super Tygodniu sytuacja się uspokaja, a na czoło tabeli dziewiątego sezonu Ultraligi wychodzą faworyci.

Wtorek, 24 stycznia:

 • Komil&Friends - Grypciocraft 0:1
 • Iron Wolves - Team ESCA Gaming 1:0
 • Goskilla - Forsaken 1:0
 • Illuminar Gaming - Alior Bank Team 1:0
 • Zero Tenacity - Exeed 1:0

Środa, 25 stycznia:

 • Iron Wolves - Forsaken 0:1
 • Goskilla - Exeed 1:0
 • Team ESCA Gaming - Zero Tenacity 0:1
 • Komil&Friends - Alior Bank Team 0:1
 • Grypciocraft - Illuminar Gaming 1:0

Sytuacja w tabeli Ultraligi po zakończeniu drugiej kolejki prezentuje się następująco:

Reklama

 1. Goskilla (4-1)
 2. Grypciocraft Esports (4-1)
 3. Zero Tenacity (4-1)
 4. Alior Bank Team (3-2)
 5. Maturalni Forsaken (3-2)
 6. Iron Wolves (3-2)
 7. Illuminar Gaming (2-3)
 8. Team ESCA Gaming (2-3)
 9. Exeed (0-5)
 10. Komil&Friends (0-5)

Trójka faworytów na czele tabeli

Inauguracyjny Super Tydzień dziewiątego sezonu rozpoczęliśmy od jednego, wielkiego chaosu. Na pierwszym miejscu znajdowało się aż siedem drużyn i nie byliśmy pewni niemalże niczego, poza siłą botlane’u Zero Tenacity. Sytuacja powoli zaczyna się klarować i zgodnie z przewidywaniami, druga kolejka gwarantuje lepsze spojrzenie na formę poszczególnych drużyn.

Na pierwszym miejscu znajdują się aktualnie trzy drużyny - Goskilla, Grypciocraft Esports oraz Zero Tenacity. Wszyscy spodziewaliśmy się oczywiście w tym miejscu Z10. Zachęcona zwycięstwem w zeszłym sezonie organizacja sprowadziła do swojego składu kilku utalentowanych zawodników i od początku szykuje się na dominację całej ligi. Widać to na Summoner’s Rifcie i chociaż zdarzyło się już im jedno potknięcie, powinniśmy przyzwyczaić się do Z10 na szczycie tabeli.

Goskilla z kolei, po dosyć przeciętnym roku 2022, ma teraz skład, który faktycznie jest w stanie powalczyć o najwyższe miejsca w tabeli. Trzecią drużyną na podium jest Grypciocraft, w zeszłym roku grające w drugiej dywizji Ultraligi. Organizacja w bardzo imponującym stylu rozpoczęła dziewiąty sezon, szturmem podbijając tabelę całych rozgrywek. Bardzo dużym egzaminem dla Grypciocraftu będzie końcówka pierwszej serii Round Robin, kiedy w jednej kolejce zmierzą się z Goskilla oraz Zero Tenacity.

Sytuacja w środku tabeli jest bardzo wyrównana, a większość drużyn na zmianę przegrywa i wygrywa. Bardzo słabą kolejkę zaliczyła ESCA, która oddała spotkanie przeciwko Iron Wolves, a potem poległa z Z10, kontynuując tym samym swoją serię porażek. W najgorszej sytuacji znajdują się oczywiście exeed oraz Komil&Friends. Obie ekipy nie mają jeszcze żadnego zwycięstwa na koncie i chociaż na pewno któraś z nich zdobędzie je w trzeciej kolejce, nawet bilans 1-5 nie wygląda zbyt obiecująco. W przeciwieństwie do LEC, w Ultralidze do playoffów wchodzi tylko sześć drużyn, więc jeżeli KNF i exeed chcą znaleźć się wśród nich, musimy niedługo zobaczyć z ich strony jakieś przebudzenie formy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ultraliga | League of Legends