Reklama

Ultraliga, Sezon 9 - wyniki piątego tygodnia

​Zbliża się decydująca faza dziewiątego sezonu Ultraligi. Presja na drużynach jest coraz większa, oczekiwania widzów rosną z każdym tygodniem, a miniona kolejka wyklarowała sytuację na szczycie tabeli.

Wtorek, 21 lutego:

 • Forsaken - Alior Bank Team 1:0
 • Grypciocraft - Team ESCA Gaming 1:0
 • Szaty Bobra - Iron Wolves 1:0
 • Komil&Friends - Exeed 0:1
 • Illuminar Gaming - Zero Tenacity 0:1

Środa, 22 lutego:

 • Forsaken - Team ESCA Gaming 1:0
 • Szaty Bobra - Komil&Friends 1:0
 • Iron Wolves - Grypciocraft 0:1
 • Zero Tenacity - Alior Bank Team 1:0
 • Illuminar Gaming - Exeed 1:0

Tabela Ultraligi po zakończeniu piątej kolejki wygląda następująco:

Reklama

 1. Szaty Bobra (11-1)
 2. Grypciocraft Esports (10-2)
 3. Zero Tenacity (9-3)
 4. 4Maturalni Forsaken (8-4)
 5. Illuminar Gaming (6-6)
 6. Iron Wolves (5-7)
 7. Alior Bank Team (4-8)
 8. Komil&Friends (3-9)
 9. Exeed (2-10)
 10. Team ESCA Gaming (2-3)

Szaty Bobra pewne awansu

Piąta kolejka Ultraligi należała do faworytów. Największą niespodzianką całego tygodnia było zwycięstwo exeed z Komil&Friends. Reszta spotkań przebiegła zgodnie z planem, a czołówka w decydującej fazie regulaminowego sezonu wygląda bardzo przekonująco.

Forsaken wypracowało sobie przewagę dwóch zwycięstw nad piątym w tabeli Illuminar Gaming. Szaty Bobra mają już gwarantowany awans do playoffów, a zaraz za nimi są Grypciocraft Esports oraz Zero Tenacity. Prawdopodobnie pomiędzy tymi trzema drużynami odbędzie się walka o upragnione TOP2, które zapewnia awans prosto do drugiej rundy fazy zasadniczej.

W bardzo komfortowej sytuacji znajduje się również Forsaken, któremu brakuje trochę do drugiej pozycji, ale za to trudno wyobrazić sobie, żeby mieli skończyć sezon regulaminowy poza najlepszą szóstką. 

Reszta tabeli Ultraligi pozostaje jedną, wielką niewiadomą. Przed rozpoczęciem piątej kolejki wydawało się, że Komil&Friends może obudzić się do życia i mogą zacząć rywalizować ze słabszymi drużynami o TOP6. Porażka z exeed mocno pokrzyżowała jednak te plany i sprawiła, że Illuminar Gaming oraz Iron Wolves nie mają jeszcze aż takich powodów do zmartwień.

Do końca rywalizacji w regulaminowym sezonie Ultraligi zostały dwa tygodnie. Każdy z nich składa się aż z trzech dni. Sytuacja w tabeli wydaje się w większości bardzo jasna, ale jak pokazały Super Tygodnie w LEC czy LCS, zazwyczaj przynoszą one sporo niespodzianek. Kolejne tygodnie będą więc bardzo ważne dla wszystkich organizacji i rozstrzygną o tym, kto awansuje do drabinki turniejowej.

Wszystkie mecze 9. Sezonu Ultraligi z polskim komentarzem można oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games oraz na kanale telewizyjnym Polsat Games. Pierwsze spotkania rozpoczynają się zawsze o godzinie 17:00, a ostatnie o 21:00.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ultraliga | League of Legends

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy