Reklama

​Ultraliga, Sezon 9 - zapowiedź piątego tygodnia

Rozpoczynamy drugą połowę dziewiątego sezonu Ultraligi. Presja na drużynach jest coraz większa, rywalizacja jest wciąż bardzo wyrównana, a widzowie zadają sobie pytanie, które drużyny za trzy tygodnie zobaczymy w playoffach.

Wtorek, 21 lutego:

  • Forsaken - Alior Bank Team
  • Grypciocraft - Team ESCA Gaming
  • Szaty Bobra - Iron Wolves
  • Komil&Friends - Exeed
  • Illuminar Gaming - Zero Tenacity

Środa, 22 lutego:

  • Forsaken - Team ESCA Gaming
  • Szaty Bobra - Komil&Friends
  • Iron Wolves - Grypciocraft
  • Zero Tenacity - Alior Bank Team
  • Illuminar Gaming - Exeed

Tabela Ultraligi przed rozpoczęciem piątej kolejki prezentuje się następująco:

Ostatnia prosta

Do końca regulaminowego sezonu Ultraligi zostały trzy tygodnie. Przez ten czas każda drużyna zagra po osiem spotkań, a w środę, 8 marca dowiemy się, które organizacje awansują do kolejnej rundy. Podobnie jak w poprzednich kilku sezonach, sześć drużyn zakwalifikuje się od playoffów, a pozostała czwórka pożegna się z dziewiątym sezonem.

Po ostatnim Super Tygodniu w najlepszej sytuacji znajdują się oczywiście Szaty Bobra. Drużyna Roisona w jednej kolejce rozprawiła się Grypciocraftem i Zero Tenacity w stylu, który sugeruje, że nie planują rozstawać się w najbliższym czasie z fotelem lidera. Przez osiem meczów wiele może się oczywiście wydarzyć, ale Szaty Bobra ostatni raz przegrały mecz w inauguracyjnej kolejce dziewiątego sezonu.

Reklama

Pomiędzy Grypciocraftem a Zero Tenacity powinna w rezultacie odbyć się walka bardzo cenne, drugie miejsce, które pozwala przeskoczyć pierwszą rundę playoffów. Obie ekipy mają już na koncie kilka porażek, ale to o Z10 mówi się najgłośniej wśród widzów Ultraligi. W oczach wielu fanów koreański skład jest sporym zawodem i mimo bardzo dobrego bilansu, oczekiwania wobec nich były znacznie większe. Pojawia się więc pytanie, czy planują oni podkręcić tempo w drugiej połowie sezonu czy może Z10 w szczycie formy zobaczymy dopiero w BO5.

Bardzo interesująco zapowiada się również rywalizacja w środku tabeli. Sytuacja jest tam bardzo zacięta, a poprzednia kolejka sugeruje, że ostatniego słowa w walce o playoffy nie powiedział jeszcze Komil&Friends. Dwie drużyny z samego dołu tabeli zdecydowały się z kolei na zmiany, co też może przynieść im pewne korzyści. Forma wielu składów stoi wciąż pod znakiem zapytania i wszystko może rozstrzygnąć się dopiero w ostatnim Super Tygodniu.

Wszystkie mecze 9. Sezonu Ultraligi z polskim komentarzem można oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games oraz na kanale telewizyjnym Polsat Games. Pierwsze spotkania rozpoczynają się zawsze o godzinie 17:00, a ostatnie o 21:00.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ultraliga

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy