Reklama

Ultraliga TFT – podsumowanie wielkiego finału

W poniedziałek zakończył się pierwszy sezon Mistrzostw Polski Teamfight Tactics. Po dwóch miesiącach regularnych rozgrywek poznaliśmy najlepszego gracza w Polsce i czwórkę zawodników, którzy będą reprezentować nas na Star Cupie.

Przez ostatnie dwa miesiące dla fanów Teamfight Tactics poniedziałek był jednym z lepszych dni w tygodniu. Obejrzeliśmy łącznie trzy etapy pierwszego sezonu Ultraligi TFT. Zaczęliśmy od szesnastu graczy w dwóch grupach, potem ośmiu w dogrywce i wreszcie przeszliśmy do finałowego TOP8, które rywalizację zakończyło w poniedziałek, 5 kwietnia.

Reklama

W wielkim finale chodziło oczywiście przede wszystkim o to, żeby wyłonić najlepszego gracza Teamfight Tactics w Polsce. Dla każdego z najlepszej ósemki była to szansa na zdobycie rozgłosu na naszej scenie, sprawdzenie się w profesjonalnych warunkach i udowodnienie tysiącom widzów na Twitchu, YouTube i antenie Polsat Games, że są w stanie rywalizować nie tylko w solo queue, ale również w lobby pełnym utalentowanych graczy.

Dodatkową motywacją dla uczestników finału był awans na Star Cup. Europejski turniej rozpocznie się 11 maja i weźmie w nim udział czterech Polaków, wszyscy zakwalifikowani prosto z Ulltraligi. Gdyby tego było mało, TOP4 w pierwszym sezonie gwarantuje również awans do kolejnego sezonu Mistrzostw Polski, co stawiało miejsce w najlepszej czwórce jako absolutne minimum dla finalistów.

Zwycięzcą pierwszego sezonu Ultraligi TFT i najlepszym graczem Teamfight Tactics w Polsce został reprezentant devils.one, Shircane. Biorąc pod uwagę jego występ przez wszystkie trzy tygodnie finału, gdybym powiedział to dwa poniedziałki temu, pewnie nikogo by to nie zdziwiło. W połowie drugiego tygodnia, po sześciu rozegranych meczach, Shircane miał już na swoim koncie cztery zwycięstwa.

Nie ulega wątpliwości, że w Secie 4.5 Shircane czuje się bardzo komfortowo. Zaledwie dzień przed startem startem ostatniego dnia wielkiego finału uchwalił się piątym miejscem w Challengerze na EU West. W Ultralidze pokazał z kolei, że regularność i adaptacja to kluczowe umiejętności niezbędne każdemu zawodnikowi Teamfight Tactics. Przez ostatnie trzy tygodnie widzieliśmy go zarówno na złotej Kayle, jak i potężnym Veigarze czy Neeko. Mimo że w ostatnim tygodniu nie wygrał żadnego lobby, dwa drugie miejsca i jedno trzecie jasno pokazały jego aktualną formę i umiejętność regularnego utrzymywania się w czołówce. Shircane pierwszą lokatę zajął już w pierwszym tygodniu i nie opuścił jej aż do samego końca.

Na pozostałych trzech miejscach gwarantujących awans do kolejnego sezonu Ultraligi i majowego Star Cupa znaleźli się z kolei Aki, Sage i Zbrojson. Gratulacje należą się również Jotoshy, który ostatnią grą i bezpośrednim pojedynkiem ze Zbrojsonem dostarczył widzom Mistrzostw Polski dużo emocji. Ostatecznie zakończył finał na piątej pozycji, a od awansu na międzynarodowy turniej zabrakło mu zaledwie jednego punktu.

Najbardziej w wynikach finału dziwi oczywiście fakt, że Anonymo zakończyło pierwszy sezon bez jakiegokolwiek gracza w TOP4. Na Star Cupie zobaczymy dwójkę reprezentantów devils.one i po jednym zawodniku z Izako Boars oraz AGO. Cała trójka z Anonymo, która zakwalifikowała się do wielkiego finału, zakończyła go na miejscach od 5 do 8.

Pierwszy sezon Mistrzostw Polski Teamfight Tactics za nami. Tysiące ludzi w każdy poniedziałek oglądało rywalizację pomiędzy najlepszymi graczami TFT w Polsce. Nie jest to na szczęście koniec emocji dla fanów gry. Już dzisiaj, 7 kwietnia, rozpoczyna się bowiem międzynarodowy turniej TFT Fates Championship, wielkimi krokami zbliża się piąty set, a 11 maja czwórkę Polaków zobaczymy na europejskiej imprezie Star Cup.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat: Teamfight Tactics

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama