Reklama

​Uważajcie na zaproszenia do testów Counter-Strike 2. Valve alarmuje i ostrzega

Counter-Strike 2 został oficjalnie zapowiedziany przez producentów z Valve. Strzelanka pojawi się na rynku w lecie 2023 roku. Aktualnie trwają intensywne zamknięte testy, mające na celu zweryfikowanie pewnych nowych funkcjonalności i ewentualna poprawa błędów. Do akcji wkroczyli także oszuści, którzy oferują rzekome zaproszenia do testów. Valve bije na alarm i prosi o przestrogę.

W testach Counter-Strike 2 mogą wziąć udział tylko wybrani gracze. Producenci gry rozpatrują taki czynniki jak: czas gry na oficjalnych serwerach, status zaufania profilu i stan konta na Steamie. Twórcy od razu zapowiedzieli, że choć fala testujących stale będzie się powiększać, to dostępu do ograniczonych testów nie otrzymają wszyscy.

Oficjalne zaproszenie do wspomnianych testów rozpoznać jest bardzo łatwo. Kiedy uruchamiamy grę CS:GO, w samym menu głównym powinno pojawić się spore okienko informujące o zaproszeniu. W dalszej kolejności pozostaje już tylko pobrać dużą aktualizację i zatopić się w rozgrywce. Jeśli takowe okienko nie pojawiło się w Waszym przypadku, oznacza to, że zaproszenia do testów nie otrzymaliście.

Reklama

Oszuści wpadli na kolejny pomysł. Wysyłają rzekome zaproszenia do testów CS 2

Wraz z zaprezentowaniem Counter-Strike 2 i ogłoszeniem testów przez Valve, do akcji wkroczyli zuchwali oszuści. Powstała cała gama fejkowych stron internetowych i zgubnych filmów na YouTube. Nierzadko rozsyłane są także podejrzane wiadomości e-mail. Bardzo często linki z rzekomym zaproszeniem do testów prowadzą do dziwnych panelów logowania. Wszystko jest stworzone na tyle sprytnie, że nieroztropny gracz może w takowe pole wpisać swoje dane logowania do Steama... a wtedy tragedia gotowa.

Pamiętajcie, że zaproszenie do testów widnieje TYLKO i WYŁĄCZNIE w kliencie gry CS:GO. Na wszelki wypadek przypominają o tym producenci z Valve. Za pośrednictwem mediów społecznościowych twórcy apelują o rozsądek.

Jeszcze raz na wszelki wypadek prezentujemy grafikę, którą powinniście otrzymać w panelu głównym CS:GO, jeśli faktycznie okażecie się szczęśliwcami i otrzymacie zaproszenie do testów CS 2:

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO | Counter-Strike 2

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy