Reklama

Valorant 2024 w Polskiej Lidze Esportowej

Polska Liga Esportowa i Riot Games ogłosiły plany dotyczące rozwoju ekosystemu gry Valorant w Europie Środkowo-Wschodniej na rok 2024. Innowacje planowane są zarówno w aspekcie rozgrywek, jak i komunikacji.

Turnieje

Współpraca Polskiej Ligi Esportowej i Riot Games trwa od 2021 roku. Zaczynano od punktowego turnieju dla czterech zaproszonych drużyn z regionu, a dziś PLE odpowiada za rozgrywki amatorów i profesjonalistów w 23. krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To jest pierwsza ważna informacja, bo zarówno Valorant Challengers East: Surge, jak i Valorant EAST: UNITED, będą miały swoją kontynuację w 2024 roku. PLE będzie odpowiadać za organizację dwóch splitów VCL, których łączna pula nagród wyniesie 40 000 euro, a także, trzeci rok z rzędu, za circuit dla amatorów i półprofesjonalistów - VEU.

Reklama

Planowane są również nowe turnieje dla core’owej społeczności i casualowych graczy. Jednym z nich będzie specjalna aktywacja dla najlepszych zawodników obu lig, wzorowana na koncepcji All-Star, którą Polska Liga Esportowa realizuje już od dwóch lat. Innym pomysłem jest aktywne wykorzystanie tak zwanego offsezonu i stworzenie nowego formatu rozgrywek, opartego o reprezentacje krajów członkowskich z regionu Europy
Środkowo-Wschodniej.

Nie zapomniano o zawodniczkach. Jednym z głównych celów PLE na 2024 rok będzie stworzenie nowej przestrzeni do rywalizacji dla kobiet, dla których nasze rozgrywki mają być przedsionkiem do rywalizacji w VCT Game Changers.

Komunikacja

Innowacje przewidywane są również w obszarze komunikacji ze społecznością. Pierwszą, najważniejszą, będzie wprowadzenie dedykowanej strony internetowej dla regionu East, która będzie agregatem informacji na temat wszystkich rozgrywek. To ma otworzyć wiele nowych możliwości komunikacyjnych i rozgrywkowych, ale również zmniejszy próg wejścia w świat esportu dla casualowych graczy.

Polska Liga Esportowa po raz kolejny będzie odpowiedzialna za polskojęzyczną transmisję najbardziej prestiżowych rozgrywek Valorant na świecie - VCT EMEA, VCT Masters Madryt, VCT Game Changers oraz mistrzostwa świata Valorant.

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Valorant | Polska Liga Esportowa
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy