Reklama

Valorant będzie dostępny na konsolach?

W świecie gier komputerowych, występuje szereg takich produkcji, co do których fani mają szczególne oczekiwania. Jedną z takowych produkcji jest popularny w ostatnim czasie Valorant. Gra stworzona przez studio Riot Games doczekała się premiery póki co tylko na platformę Windows. A co z debiutem na konsolach, o czym swego czasu spekulowano w sieci bardzo dużo?

Od swojej premiery w czerwcu 2020 roku, Valorant zyskał ogromną rzeszę zwolenników. Dla wielu z nich, produkcja od Riot stała się odpowiednim substytutem dla leciwego już Counter-Strike’a: Global Offensive. Dość powiedzieć, że profesjonalna scena graczy podzieliła się na dwa obozy: fanów jednego bądź drugiego dzieła.

Natomiast sytuacja na rynku gier wygląda obecnie tak, że większość wydawców i twórców, stara się przenosić swoje produkcje na wiele platform włącznie z Windowsem, PS4, Xboxem, nierzadko nawet inwestując w rynek mobilny czyli Android i iOS. Modelowymi przykładami obrazującymi sytuacje są chociażby: Fortnite, Apex Legends czy Overwatch.

Reklama

Jednak multiplatformowość nie dotknęła do tej pory Valoranta, ale sporo informacji i przecieków wskazuje na to, że dzieło od Riot Games może zadebiutować na konsole. Już podczas zamkniętych beta-testów, główny projektant gry - Trevor Romleski stwierdził, że "uruchomienie Valoranta na konsolach nowej generacji jest celem do osiągnięcia".

Z kolei w czerwcu bieżącego roku, Anna Donlon - producent wykonawczy w Riot, przyznała w rozmowie z portalem Gamespot, że planowane jest stworzenie prototypu, modułu Valoranta, który uruchomiony zostałby na konsole. Póki co jednak, nie wiadomo zbyt wiele. Nieoficjalnie mówi się, że popularna strzelanka mogłaby zadebiutować na konsolach nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2022 roku.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Valorant

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy