Reklama

Valorant kolejną produkcją dedykowaną dla angielskich szkół i uczelni w ramach Student Champs

​Brytyjskie Stowarzyszenie Esportu zdecydowało się na dodanie Valoranta do swojego projektu, który dedykowany jest szkołom i uczelniom na terenie Anglii. Student Champs, bo tak nazywa się to przedsięwzięcie ma pomóc w rozwoju sportu elektronicznego na terenie Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie Stowarzyszenie Esportu (British Esport Association) to organizacja powstała w 2016 roku, do której celów należą: promowanie sportu elektronicznego, zwiększanie poziomu świadomości tego zjawiska i poprawianie standardu oraz sprzyjaniu rozwojowego młodych talentów na scenie Wielkiej Brytanii.

BEA zajmuje się także organizacją wszelkich rozgrywek i turniejów. Jednym z takowych projektów jest Student Champs. W ramach niego, gracze mogą rywalizować w League of Legends, Overwatch i Rocket League. Teraz także, do tego grona dołącza strzelanka od studia Riot, a więc zyskujący na popularności Valorant.

Reklama

Student Champs dedykowany jest dla uczniów powyżej 12 roku życia, jednak w turnieju w Valoranta wziąć udział mogą tylko ci, którzy ukończyli 16 rok życia. Wynika to z faktu, że Valorant posiada ograniczenia PEGI i prawnie dozwolone jest właśnie od 16 roku życia.

W ramach projektu Student Champs, Valorant będzie posiadał swoje oddzielne wyznaczone sezony. Nastąpi również podział na fazy grupowe i część pucharową - a wszystko to skwitowane zostanie wielkim finałem, który wyłoni najlepsze formacje z Anglii.

Trzeba przyznać, że całe przedsięwzięcie nabiera dużego rozmachu, a wszystko to podsycone dobrą organizacją może w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do rozwoju esportowej sceny w Wielkiej Brytanii, ale także wyłonić wiele talentów, które na dobre zaistnieją w branży sportu elektronicznego.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama