Reklama

Reklama

​Valorant na konsolach PlayStation oraz Xbox? Wiele na to wskazuje!

Na ten moment Valorant dostępny jest tylko na platformie PC. Pojawiło się jednak kilka przesłanek świadczących o tym, że szlagierowa strzelanka od Riot Games pojawi się także na konsolach.

Valorant debiutował w 2020 roku i od razu zaskarbił sobie serca wielu miłośników dynamicznych i taktycznych shooterów. Nie odważymy się na stwierdzenie, że produkcja wyparła z rynku Counter-Strike: Global Offensive, ale z całą pewnością stała się godną konkurencją dla kultowego tytułu Valve.

Valorant w wersji mobilnej i na konsole już wkrótce?

Coraz częściej mówi się o tym, że Valorant otrzyma swoją wersję mobilną, podobnie jak kilka innych popularnych strzelanek. Taki los spotkał już m.in. PUBG: Mobile oraz Apex Legends. Obie gry otrzymały własny port, który umożliwia rozgrywanie ich na urządzeniach mobilnych z iOS oraz Androidem.

Reklama

Teraz z kolei okazuje się, że Riot Games ma jeszcze szersze plany na rozbudowanie świata związanego z Valorantem. Dociekliwi fani znaleźli ciekawą ofertę pracy opublikowaną w sieci przez wspomniane wyżej studio. Amerykański deweloper poszukuje pracownika na stanowisko: "Game Design Manager, Console - VALORANT".

Jak czytamy w opisie obowiązków, funkcja ta opierałaby się o przeniesienie wizji walki i mechanik z pecetowej wersji gry na konsole, jak również przewidywanie potrzeb graczy na wszystkich dostępnych platformach z jednoczesnym zrozumieniem różnic występujących między nimi.

Społeczność Valoranta dosyć ambiwalentnie podchodzi do tych dalekosiężnych planów twórców gry. Niektórzy spekulują, że pomysł wejścia na rynek konsol mógłby skończyć się powstawaniem zbyt dużych dysproporcji np. z uwagi na wspomaganie celowania na konsolach. To z kolei prowadziłoby do kontrowersji.

Najrozsądniejszą opcją byłoby więc oddzielenie graczy partycypujących w rozgrywce z poziomu PC oraz tych, którzy chcieliby bawić się na konsolach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​VALORANT | Riot Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy