Reklama

Reklama

​Valorant. Nowy 20. Agent w grze. Co wiemy? Umiejętności, data premiera

Od premiery ostatniego Agenta w grze Valorant minęły już ponad trzy miesiące. Liczne przecieki wskazują, że na horyzoncie jawi się nowa 20. grywalna postać. Co niej wiemy? Kiedy możemy spodziewać się premiery? Jakimi umiejętnościami będzie dysponował nowy bohater?

Producenci Valoranta dbają o nowości wdrażane do gry

Riot Games w ostatnim czasie wprowadza bardzo wiele zmian do swojej taktycznej zręcznościowej strzelanki. Valorant otrzymuje częste aktualizacje, dosłownie kilka tygodni temu w grze zagościła nowa mapa "Pearl" wizualnie inspirowana Atlantydą.

Na premiery Agentów również wszyscy gracze Valoranta długo czekać nie muszą.  W listopadzie ubiegłego roku w grze zadebiutował Chamber, który przynależy do klasy Sentinel. W połowie stycznia 2022 roku uświadczyliśmy premiery bohaterki o imieniu Neon, pochodzącej z Filipin i należącej do klasy Szturmowców. Z kolei 19. Agent, czyli Fade miał swoją oficjalną premierę w kwietniu tego roku i zasilił specjalizację Inicjatorów.

Reklama

O debiucie 20. Agenta mówi się coraz głośniej. Po pierwsze od premiery Fade minęły już ponad trzy miesiące, a po drugie - jak zwykle niezawodne okazują się przecieki, które z dużym procentem skuteczności ujawniają wiele interesujących informacji.

Valorant. Co wiemy o 20. Agencie?

Wewnętrzny, tajny kryptonim Agenta nr 20 nosi nazwę "Mage", co jednoznacznie wskazuje, że bohater ten może posiadać umiejętności nacechowane magią. Niewykluczona jest również kolaboracja i kolejny crossover z postaciami innych tytułów wydanych przez Riot Games.

Najczęściej wymienia się oczywiście najbardziej prominentne dzieło wyprodukowane przez to studio, czyli popularne League of Legends. Jeśli 20. bohater otrzyma magiczne umiejętności, to istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że w pewien sposób pokryje się on z Omenem - innym Agentem Valoranta.

Mage wzbogaci listę Kontrolerów?

Wśród częstych spekulacji wyczytać można, że 20. Agent przynależeć będzie do klasy Kontrolerów i tym samym zasili stawkę złożoną z: Astry, Omena, Vipera oraz Brimstone. Warto wspomnieć, że Astra, czyli ostatni Kontroler, który zagościł w grze, swój debiut zaliczył w marcu 2021 roku... czyli już blisko półtora roku temu. Po tym czasie otrzymaliśmy premierę KAY/O (Inicjator), Chamber (Sentinel), Neon (Szturmowca) oraz Fade (Inicjatora).

Nie wydaje się więc, że Riot Games tak zuchwale ominie klasę Kontrolerów. Najprawdopodobniej nadchodząca magiczna postać zasili grono przynależące do tego właśnie typu bohaterów.

Jeśli "Mage" faktycznie będzie Kontrolerem, to podobnie jak w przypadku innych Agentów z tej klasy, otrzyma zasłonę dymną i szereg innych umiejętności charakterystycznych dla tej klasy. Zwykle stanowią oni wsparcie dla drużyny i odpowiadają za przejmowanie kontroli nad konkretnymi obszarami na mapie, wprowadzając jednocześnie przeciwników w dezorientację lub zmuszając ich do wycofania się ze swoich pozycji.

Kiedy może zadebiutować 20. Agent w Valorancie?

O 20. Agencie nie znamy jeszcze konkretnych, szczegółowych informacji. Spekulować możemy jednak z dosyć dużym prawdopodobieństwem nad ewentualną datą premiery nadchodzącego bohatera.

Wszelkie przecieki jednoznacznie wskazują, że 20. grywalna postać może swój oficjalny debiut mieć jeszcze w sierpniu bieżącego roku. Akt 2 Odcinek 5 swoją premierę będzie miał w okolicach 24 sierpnia 2022 roku i najprawdopodobniej wraz z nią pojawi się nowa postać w grze.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy