Reklama

VCT Masters Madrid 2024. Sentinels triumfuje - drużyna Polaka z pierwszą porażką

VCT Masters Madrid 2024 zaczyna nam się rozkręcać na dobre. W stolicy Hiszpanii rozegrano już w ramach zawodów cztery mecze. Ten najistotniejszy dla polskiej publiczności rozgrzał fanów Valoranta do czerwoności. Niestety Team Heretics z Patrykiem "paTiTkiem" Fabrowski w składzie musiało uznać wyższość Sentinels.

14 marca zainaugurował pierwszy duży turniej z tegorocznego ekosystemu profesjonalnej sceny Valoranta. Oczy wszystkich fanów rywalizacyjnej strzelanki od Riot Games zwróciły się w kierunku Madrytu, gdzie możemy doglądać zmagania najlepszych drużyn na świecie w ramach VCT Masters Madrid 2024.

Za nami już cztery intensywne mecze. W pierwszym czwartkowym spotkaniu europejskie Karmine Corp dosyć łatwo uporało się z chińskim FunPlus Phoenix. Drugi mecz obfitował już w znacznie więcej emocji. Gen.G sensacyjnie rozbiło faworyzowane do wygrania całego turnieju brazylijskie LOUD.

Reklama

Dla fanów Valoranta w kraju nad Wisłą prawdziwe emocje przyszły tak naprawdę dopiero w piątkowy wieczór. Po przystawce w popołudniowej rywalizacji EDward Gaming z Paper Rex przystąpić mogliśmy do oglądania prawdziwego szlagieru - europejskiego Team Heretics w składzie z "paTiTkiem" przeciwko amerykańskiej drużynie Sentinels.

Starcie to już na samym papierze zapowiadało się niezwykle intrygująco i szybko okazało się, że faktycznie tak jest w rzeczywistości. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy aż trzech intensywnych map. Na ostatniej odsłonie, czyli mapie Bind, miał miejsce prawdziwy festiwal zwrotów akcji, z którego zwycięsko wyszło Sentinels.

Tym samym ekipa "paTiTka" zanotowała pierwszą porażkę w ramach VCT Madrid 2024. Europejska formacja będzie miała szansę zrehabilitować już w niedzielę 17 marca. Na godzinę 16:00 zaplanowany jest mecz Team Heretics z singapurskim Paper Rex.

Rozpiska najbliższych meczów prezentuje się następująco:

16.03 (sobota)

  • EDward Gaming vs Gen.G (godz. 16:00)
  • Sentinels vs Karmine Corp (godz. 19:00)

17.03 (niedziela)

  • Team Heretics vs Paper Rex (godz. 16:00)
  • FunPlus Phoenix vs LOUD (godz. 19:00)
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​VALORANT
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy