Reklama

W sieci pokazano realistycznego Counter-Strike'a

Od kiedy gra Unrecord ujrzała światło dzienne na nagraniach w sieci, zaczęto głośno rozmawiać na temat rosnącego realizmu w grach pod kątem oprawy graficznej. Teraz jeden z youtuberów ponownie zachwycił internautów. Tym razem utworzono niezwykle realistyczną wersję mapy Dust2.

Realizm w grach przekracza wszelkie oczekiwania

Realizm w grach coraz częściej dociera do momentu, w którym możemy pomylić wirtualną rzeczywistość z tą, którą widzimy za oknem naszych domów. Silniki graficzne tworzone są w ten sposób, by jak najmocniej oddawać immersję i wprowadzać gracza w świat gry.

Kilka miesięcy temu głośno było o strzelance Unrecord. Na YouTube pojawiły się nagrania, w których wirtualna postać przeszukuje z bronią w ręku pustostan i oddaje strzały we wrogów. Wszystko pokazane było z perspektywy kamery umieszczonej na bohaterze, którym sterujemy.

Reklama

Gra wywołała spore kontrowersje z uwagi na nieznany wcześniej poziom realizmu. Oglądając nagrania z Unrecord możemy mieć wrażenie, że jest to przedstawiony film, a nie gra wideo. Teraz w sieci pojawiło się podobne nagranie, ale dotyczące Counter-Strike’a. Wszystko dzięki innowacyjnemu silnikowi graficznemu.

Tak realistycznego Dust2 jeszcze nie widzieliście

Na kanale "Nic" pojawiły się nagrania ze słynnej mapy Dust2 z Counter-Strike’a. Nie jest to jednak zwykła rozgrywka znana z CS-a. Przedstawiony świat widzimy z perspektywy pierwszoosobowej. Podobnie jak było to w przypadku Unrecord, znów następuje imitacja "bodycam", czyli kamery umieszczonej na jednym z elementów stroju naszej postaci.

Jeszcze nigdy Dust2 nie został tak realistycznie odwzorowany, jak na umieszczonym w sieci nagraniu. Dzieje się to za sprawą fantastycznego silnika Unreal Engine 5 od Epic Games. Dzięki niej tworzą się nieznane wcześniej możliwości wdrożenia realizmu do gier.

Jak na razie nie wiadomo, czy zademonstrowana próbka będzie możliwa do przetestowania dla graczy. Na pewno jest to kolejny przykład na to, że gry wideo idą w stronę wręcz ekstremalnego realizmu, co pozwoli twórcom tworzyć jeszcze bliższy świat dla graczy, niż to było dotychczas.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy