Reklama

Wielka pula nagród tegorocznego Six Invitational?

Esportowy świat oferuje swoim zawodnikom coraz więcej pieniędzy. Z takim trendem poszło również Rainbow Six Siege. Najważniejsze zmagania w tę produkcję - Six Invitational, mają bowiem mieć pulę nagród w wysokości 3 milionów dolarów.

W esporcie nagrody rosną

Już od dłuższego czasu pule nagród w najważniejszych zmaganiach danych produkcji są porównywalne, a nawet wyższe, niż w wielu sportowych dyscyplinach. Co ciekawe, w tej materii blado wypada Counter-Strike: Global Offensive. Najistotniejsze rangą turnieje, tzw. majory, łącznie oferują biorącym w nich udział zawodnikom "jedynie" milion dolarów.

To niewiele, zważywszy na fakt, iż w League of Legends ostatnie Worldsy posiadały pulę w wysokości 2 milionów i 250 tysięcy dolarów. Nawet ta suma jest jednak niczym przy grze Dota 2. Produkt od Valve również posiada swoje "mistrzostwa świata". Takim turniejem jest The International, gdzie spotykają się najlepsze formacje globu. W zmaganiach organizatorzy rozdali drużynom ponad 34 miliony dolarów.

Reklama

Swoje piętno odciskają także gry typu battle royale, a szczególnie najważniejsza z nich - Fortnite. Nie tak dawno nie tylko esportowy świat obiegła wiadomość, iż niespełna 17-letni zawodnik - Kyle "Bugha" Giesdorf, podczas finałów Fortnite World Cup 2019 wygrał 3 miliony dolarów. Łącznie Epic Games przeznaczył na turniej główny 30 milionów dolarów - jedna połowa trafiła do solistów, druga do graczy występujących w duecie.

Rainbow Six nie chce być gorsze

Swoją obecność na esportowym rynku chce również zaznaczyć Rainbow Six Siege. Pierwszoosobowa "strzelanka" to jeden z naturalnych konkurentów CS:GO na rynku. Choć główny cel gry jest taki sam, to jednak produkcja od Ubisoftu nie czerpie od "cs'a" ani wyglądu map, ani także mechaniki i innych specyfikacji, będąc w pełni niezależną produkcją.

Nie da się ukryć, iż R6 nie jest aż tak popularną esportową marką. Mimo tego regularnie w grę odbywają się różne zawody. Najważniejsze z nich to Six Invitational, które nieprzerwanie od 2017 roku mają miejsce raz na sezon.. Warto zauważyć, że co roku każda edycja zaliczała znaczący progres, jeżeli chodzi o nagrody pieniężne. W 2017 roku gracze walczyli łącznie o 100 tysięcy dolarów. Rok później było to już pół miliona dolarów, natomiast w zeszłym roku organizatorzy rozdali 2 miliony dolarów.

Ubisoft nie zamierza się jednak zatrzymać. Tegoroczne Six Invitational ma przebić kolejną barierę dotyczącą puli nagród. Komentator zmagań w tę produkcję - Parker Mackay, ogłosił, iż turniej będzie miał do rozdysponowania 3 miliony dolarów. Na razie jednak Mackay jako jedyny podał taką informację. Zważywszy na fakt, iż jest on znaną postacią na scenie, najpewniej ogłosił on wiadomość, która za niedługo zostanie oficjalnie potwierdzona.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft