Reklama

Wielki finał pierwszego sezonu Predator Games już 27 maja. Gdzie oglądać?

Pierwszy sezon międzyszkolnych rozgrywek esportowych Predator Games 2023 zbliża się do kulminacyjnego momentu, w którym wyłonione zostaną najlepsze drużyny reprezentujące szkoły w całej Polsce. Finałowe mecze zaplanowane są na sobotę 27 maja.

Pierwszy sezon Predator Games 2023

W pierwszym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski, choć warto zaznaczyć, że chętnych do udziału było znacznie więcej. Turniej, którego organizatorem jest Acer Polska, to największe międzyszkolne rozgrywki esportowe w Europie, które stwarzają przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji miłośników gamingu. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach - Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.

Gdzie oglądać Finał Predator Games?

Finałowe rozgrywki dla najlepszych drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski zaplanowane są na 27 maja. Całodzienna transmisja każdej z czterech gier (Rocket League, Szachy, League of Legends i Fortnite) będzie dostępna na oficjalnych kanałach Acer Polska oraz Predator Games:

Reklama

  • YouTube - youtube.com/@PolskaACER
  • Twitch - twitch.tv/predatorgaming
  • WWW - predatorgames.pl

Ponadto finał Rocket League będzie można oglądać także na żywo na antenie Polsat Games. Telewizyjna transmisja rozpocznie się o godz. 11:30.

Cały streaming opatrzony będzie profesjonalnym komentarzem znanych i cenionych w środowisku gamingowym casterów i streamerów. Za mikrofonem zasiądą i skomentują: Damian ‘Nervarien’ Ziaja oraz Fryderyk ‘Veggie’ Kozioł (League of Legends), Kamil ‘Edek’ Droździk oraz Patryk ‘bruz’ Bruzda (Rocket League), Aleksandra ‘Olaczka’ Tarnowska oraz Bartosz ‘Xntentacion’ Rudecki (Szachy). Transmisja będzie prowadzona równolegle także na ich kanałach:

  • rozgrywki Rocket League - twitch.tv/edekrl oraz twitch.tv/bruz77
  • rozgrywki szachowe - twitch.tv/xntentacion
  • rozgrywki League of Legends - twitch.tv/veggie16
  • rozgrywki Fortnite - twitch.tv/jacob4tv

Nagrody warte 3 200 000 PLN

Uczestnicy pierwszego sezonu Predator Games 2023 zdecydowanie mają o co grać - wartość puli nagród w rozgrywkach to 3 200 000 PLN. To zarówno nagrody rzeczowe, jak i pieniężne.
Zawodnicy trzech najlepszych drużyn z każdego tytułu gier otrzymają odpowiednio:

  1. miejsce - laptop Predator Helios 300,
  2. miejsce - komputer stacjonarny Predator Orion 3000,
  3. miejsce - monitor Predator XB3.

Uczniowie będą rywalizować o nagrody zarówno dla siebie, jak i szkół, które reprezentują. Dla placówek stworzono łączoną klasyfikację generalną, gdzie podsumowane zostaną rezultaty z wszystkich tytułów uwzględnionych w Predator Games. Najlepsza szkoła otrzyma 100 tysięcy złotych do wykorzystania Acer Store. Drugiemu miejscu przypadnie 50 tysięcy złotych, a trzeciemu 25 tysięcy złotych. W Acer Store znajduje się szeroki asortyment sprzętu komputerowego i gamingowego, który umożliwia zafascynowanym esportem uczniom efektywnie realizować swoje pasje nie tylko w domu, ale również i w szkole.

Wisienką na torcie będzie wybór najlepszych indywidualnie zawodników ze wszystkich uczestników. Prawdziwe gwiazdy Predator Games otrzymają dodatkowo router Predator Connect W6, myszkę Predator Cestus 330, a także klawiaturę Predator Aethon 301. Z każdego z uwzględnionych tytułów zostanie wyłoniony jeden MVP.

Partnerzy wydarzenia

Sponsorem Generalnym pierwszego sezonu Predator Games 2023 jest PKO Bank Polski.

Ponadto projekt jest wspierany przez partnerów: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech oraz VULCAN.


Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Predator Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy