Reklama

Reklama

Wiosenne finały BLAST Premier CS:GO w Rosji

​Finały wiosennej edycji BLAST Premier CS:GO odbędą się w Moskwie. To już druga impreza cyklu BLAST w ostatnich miesiącach, która zostanie rozegrana w tym mieście. Emocje zapowiadają się bardzo duże.

Mało CS:GO w Rosji

Rosyjskie CS:GO od wielu lat ma się bardzo dobrze. Oprócz znajdującego się w światowej czołówce Natus Vincere, Rosja ma kilka innych ciekawych drużyn. Mimo to, nieczęsto są organizowane w tym kraju poważne rozgrywki CS:GO. Znacznie częściej najlepszych zawodników na świecie goszczą takie kraje jak Niemcy, Francja, Szwecja czy USA. Rynek rosyjski jest ogromny i aż dziwne, że organizatorzy niechętnie korzystają.

Taką tendencję przełamała organizacja EPICENTER. Rosyjski organizator postanowił stworzyć wielki, profesjonalny turniej LAN-owy. Na rozgrywki zapraszane są czołowe ekipy CS:GO oraz można dostać się na turniej za pomocą kwalifikacji. Czołowi zawodnicy na świecie chwalą sobie te rozgrywki, twierdząc, że EPICENTER mógłby zostać nawet organizatorem jednego z przyszłych Majorów. Na to jednak się na razie nie zanosi. Pomocną rękę do rosyjskiego CS:GO podaje również BLAST.

Reklama

BLAST przyjacielem Rosji

Organizacja BLAST jest znana z organizacji swoich turniejów CS:GO na każdym zakątku świata. Zawody tego cyklu odbywały się już między innymi w Sao Paulo, Stambule, Los Angeles oraz...w Moskwie. We wrześniu ubiegłego roku BLAST po raz pierwszy zawitał na wschód Europy. Było to tuż po zakończeniu Majora w Berlinie, gdzie AVANGAR sensacyjnie dotarło do finału. Tak się składało, że w barwach kazachstańskiej organizacji występował również...Rosjanin. AVANGAR wystąpiło także na BLAST Moskwa.

Będące na fali AVANGAR zwyciężyło turniej w Rosji pokonując....przedstawiciela gospodarzy - forZe Esports. Finał pierwszego rosyjskiego turnieju BLAST były z dużym udziałem rosyjskich graczy - wymarzony scenariusz dla kibiców. Rosyjska publika dopisała i to skłoniło BLAST do dalszej współpracy z rosyjskim rynkiem.

W czwartek ogłoszono, że miejscem rozgrywania finałów rosyjskiej edycji będzie Rosja, a konkretnie jej stolica - Moskwa. W historii BLASTA to nowa sytuacja, gdy w dość krótkim okresie, impreza wraca do tego samego miejsca. Niemniej jednak impreza zapowiada się wyśmienicie. Rosjanie są w absolutnej czołówce pod względem budowania atmosfery podczas turniejów i to powinno być widoczne.

Moskiewskie finały odbędą się w dniach 19-21 czerwca.

Najlepsze tematy

Reklama