Reklama

Wisła Kraków w FIFA 23? W tym patchu jest to możliwe

Wisła Kraków to jedna z największych marek w polskiej piłce nożnej klubowej. Kibice w "Grodzie Kraka" do dzisiaj wspominają legendarne potyczki w Pucharze UEFA, eliminacjach do Ligi Mistrzów czy w Lidze Europy UEFA. To jednak przeszłość, bo dziś krakowianie grają na niższym szczeblu rozgrywkowym. Tym samym w oficjalnej dystrybucji FIFA 23 "Biała Gwiazda" zniknęła z dostępnych drużyn. Fani jednak znaleźli na to swój sposób.

Wisła Kraków spadła z ligi i wyleciała z serii FIFA

W ubiegłym sezonie na polskich piłkarskich boiskach ligowych jedną z największych niespodzianek był spadek Wisły Kraków. Choć "Biała Gwiazda" od kilku sezonów znajdowała się bardziej w dolnej części tabeli Ekstraklasy, to mało kto wierzył, że tak utytułowany klub w XXI wieku może opuścić najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Krakowska drużyna w ubiegłym sezonie grała na tyle źle, że z hukiem opuściła ligę.

Dla klubu niosło to za sobą różne konsekwencje. Od sportowych, przez finansowe, aż po wizerunkowe. Do tych ostatnich można zaliczyć brak klubu w grze FIFA 23.  EA Sports od lat posiada licencję na rozgrywki polskiej Ekstraklasy, ale już nie na drugi szczebel rozgrywek, gdzie Wisła obecnie się znajduje. Brak słynnej "Białej Gwiazdy" to dla klubu spora strata. Gracze na całym świecie w kolejnym roku nie mogli chociażby w karierze próbować zdobyć z Wisłą najcenniejszych trofeów w Europie.

Reklama

Okazuje się, że zapaleńcy gry od kanadyjskiego studia postanowili temu przeciwdziałać. W sieci został udostępniony patch, który wgrywa Fortuna 1. Ligę wraz z oficjalnymi grafikami ligowymi. Na YouTube można znaleźć tutorial od twórców, w jaki sposób dokonać takiej zmiany zawartości.

FIFA 23 z pełnym pakietem polskich rozgrywek

Wgrywanie nowej zawartości do gier piłkarskich kojarzy się zdecydowanie bardziej z serią Pro Evolution Soccer, niż z FIFA. Wynika to z prostej przyczyny. Gra od KONAMI od zawsze dysponowała dużo uboższą paletą praw licencyjnych. Zazwyczaj było to kilka lig i to tych mniej prestiżowych oraz pojedyncze większe kluby piłkarskie.

Dlatego też gracze wygrywali uzupełniające patche, które zawierały poprawne nazwy klubów, stroje, loga czy stadiony. To sprawiało, że do pewnego czasu popularny PES toczył wyrównaną rywalizację z kanadyjską grą. Teraz od kilku lat FIFA ma znaczną przewagę nad Pro Evolution Soccer. Jednak nie brakuje dodatków uzupełniających zawartość produkcji od "Elektroników".

Tym właśnie jest Polish Expansion Patch, który dodaje Fortuna 1. Ligę czy oprawę graficzną do PKO Ekstraklasy oraz Fortuna Pucharu Polski. Stworzony on został przez przedstawicieli strony fifasite.pl, która zajmuje się publikowaniem uzupełniających treści, których brakuje w serii FIFA. Co ciekawe, patch nie dotyczy wyłącznie strojów, nazw klubów czy ich herbów, ale twórcy postarali się również dopracować w jak największym stopniu twarze zawodników, by przypominały te z rzeczywistości.

Tym samym możemy liczyć na powrót do gry m.in. Kuby Błaszczykowskiego, który jest jedną z największych gwiazd, jakie możemy oglądać na polskich boiskach. Dla fanów polskiej piłki nożnej klubowej jest to zbawienny dodatek. Poniżej prezentujemy poradnik, jak zainstalować tę funkcję.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy