Reklama

Włamanie na konta pracowników EA na Twitterze w związku z ukaraniem profesjonalnego gracza FIFY

​Pracownicy Electronic Arts stali się ofiarą włamania, którego autorami byli fani zbanowanego w ostatnim czasie profesjonalnego gracza FIFY 20.

Kurt Fenech powszechnie znany jako Kurt0411 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych profesjonalnych graczy FIFY. Niestety w ostatnim czasie ponownie puściły mu hamulce i w trakcie meczu w FIFIE 20 po strzelonej w końcówce spotkania bramce postanowił w dosadnych słowach powiedzieć co sądzi o wydawcy produkcji, by następnie wziąć szalik z logo firmy i kilkukrotnie na niego napluć.

Nie jest to pierwszy wybryk Kurta i tak w przeszłości był on karany przez administrację nawet kilkumiesięcznym zawieszeniem, jak również dostał ostatnie ostrzeżenie. W związku z tym zdarzenie nie pozostało bez reakcji Electronic Arts, które wykluczyło niepokornego e-sportowca z oficjalnych turniejów związanych z FIFA 20 Global Series.

Reklama

Co ciekawe banicja Kurta nie spodobała się niektórym jego fanom, którzy zemścili się na Elektronikach włamując się na konta pracowników korporacji na Twitterze. W konsekwencji na paru profilach opublikowano posty broniące zbanowanego gracza podkreślając jednocześnie jego istotną rolę dla e-sportowej sceny FIFY, z kolei na jeszcze innym koncie dodano informacje jakoby kara została anulowana. Oczywiście nie trzeba tłumaczyć, iż całe zdarzenie wywołało ogromne zamieszanie wśród użytkowników portalu społecznościowego obserwujących konta wspomnianych przedstawicieli Electronic Arts.

Wszelkie wrzucone informacje okazały się nieprawdziwe co potwierdziła sama firma w przesłanym do redakcji brytyjskiego Eurogamera wyjaśnieniu. Co ciekawe do sytuacji odniósł się sam zainteresowany, czyli Kurt0411, który stwierdził, że akcja jest oznaką "nadchodzącej rewolucji". Przyznał przy okazji, iż należy wybrać stronę, jak również dokonać mądrego wyboru. W jego opinii deweloperzy nie mają prawa karać go nie posiadając żadnej wiedzy o własnej grze. E-sportowiec zapewnił fanów, że nie zaprzestanie dotychczasowej działalności, ponieważ nigdy nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy