Reklama

Reklama

World of Tanks: Blitz Cup - Legion i Endgame w finale!

​W piątek rozpoczęła się faza finałowa turnieju Blitz Cup w wersję mobilną World of Tanks. Potyczki czołgami zapowiadały się bardzo interesująco. Na starcie stanęły cztery uznane formacje w świecie esportowym.

RA1D - Legion

Mecze rozegrane zostały w formacie siedem na siedem. Oznacza to, że każda z drużyn posiada po siedmiu zawodników na mapie. Faworytem była formacja Legion, która w swoich szeregach posiada polskie przedstawicielstwo. Bój toczył się na mapie Black Goldville.

Potyczkę lepiej rozpoczęła drużyna Legion, która jako pierwsza przeprowadziła atak na szeregi rywala. W pierwszych minutach aż cztery maszyny RA1D były uszkodzone. Na dwie minuty przed upływem czasu doszło do wielkiej bitwy, z której górą wyszli zawodnicy Legion.

Reklama

W drugiej odsłonie to Legion grające w czerwonych barwach ponosiło początkowo większe straty w swoich szeregach. Wraz z upływem czasu zaczynało to się jednak wyrównywać. Legion nie dało najmniejszych szans w końcówce swojemu rywalowi i powiększyło prowadzenie do dwóch "oczek". Trzecia rozgrywka mogła być tą, która zakończy pierwsze piątkowe widowisko.

Niestety - dla widowiska, "czerwoni" po raz kolejny przejęli inicjatywę. Mecz zakończył się szybkim 3:0 dla LGN i to oni bez żadnych problemów awansowali do wielkiego finału.

LOCA  - Endgame

Obie formacje bardzo szybko przeszły do ataku. Już w pierwszej minucie rozgrywki kilka czołgów na mapie musiało borykać się z uszkodzeniami. Celniejsze było jednak Endgame które jako pierwsze dokonało destrukcji maszyny rywala. LOCA bardzo szybko odpowiedziało w ten sam sposób. Otwarcie było bardzo wyrównane. Obronną ręką z niej wyszli jednak zawodnicy LOCA, wychodząc na prowadzenie.

Endgame postanowiło błyskawicznie odrabiać straty i odważniej zaatakowali na początku drugiej odsłony, co skutkowało rozbiciem czołgu rywala. LOCA jednak doprowadziła do wyrównania na mapie. Skuteczna gra EG sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis 1:1 w całym spotkaniu.

Dynamiczna trzecia odsłona obfitowała w bardzo częste ataki z obu stron. Drużyna Endgame była jednak stroną zdecydowanie przeważającą. To oni mieli w pewnym momencie przewagę dwóch czołgów na mapie. W końcówce powiększyli ten stan i wygrali trzecią rozgrywkę 7:4, wychodząc na prowadzenie 2:1 w meczu.

LOCA świetnie rozpoczęła czwartą rozgrywkę, szybko niszcząc jeden z czołgów Endgame. Był to prawdziwy popis ze strony formacji LOCA. Nie dali oni najmniejszych szans EG, doprowadzając do ponownego remisu w całym spotkaniu - 2:2. Piąta mapa była tą rozstrzygającą o awansie do finału.

Piąta odsłona była nieco spokojniejsza. W początkowej fazie nie było odważnych szarż z obu stron. Ostatecznie górą było EG, które w tym emocjonującym pojedynku okazało się lepsze.
Zagrają oni w wielkim finale. Zmierzą się z nim z formacją Legion. Faworytem wydają się być ci drudzy, którzy bez żadnych kłopotów rozprawili się z RA1D. Zapis z dzisiejszych rozgrywek możecie obejrzeć poniżej:

Jutro wielki finał

Stawką finału będzie wygrana o wysokości 25 tysięcy dolarów. Mecz finałowy zaplanowany jest na godzinę 19:00. Możecie je obejrzeć via platformy YouTube, Twitch.tv czy Facebook. Poniżej znajdziecie player do streamu na żywo:

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: World of Tanks: Blitz Cup

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy