Reklama

Reklama

World of Warcraft Classic z ponad milionem widzów na Twitchu

​Długo wyczekiwana premiera Classica wreszcie nadeszła. Gracze stoją w kolejkach, przeklinają na problemy z serwerami, ale przede wszystkim cieszą się wydarzeniem, o którym społeczność World of Warcraft mówiła od lat.

Już przy okazji beta testów Classica mieliśmy przedsmak tego, jak może wyglądać widownia World of Warcraft na Twitchu. Sceptycy twierdzili wtedy, że długie testy zniszczą hype budowany wokół gry i uczynią oficjalną premierę mniej znaczącą. Na szczęście z tego drobnego konfliktu górą zdają się wychodzić optymiści.

Równo o północy Blizzard otworzył sewery Classica i zaczął stopniowo wpuszczać graczy do lokacji startowych Hordy oraz Alliance. Po kilku godzinach oglądania streamerów odliczających minuty w ekranie tworzenia postaci, wreszcie mogliśmy zobaczyć jakiś gameplay.

Reklama

Szybko przełożyło się to również na liczby na Twitchu. Chociaż serwery lagowały, niektórych całkowicie wyrzuciło, a Sodapoppin potrzebował na początku sporo czasu, żeby lootować zabijane potwory, World of Warcraft zebrało wokół Classica ponad milion widzów. U samego Asmongolda siedziało blisko 300 tysięcy ludzi.

Widownia musi oczywiście w końcu iść do pracy lub szkoły i nie będzie trzymała się na tym poziomie przez cały czas, ale mimo wszystko robi to wrażenie. Classic swojej sceny esportowej jeszcze się nie doczekał, a przez następne tygodnie będziemy pewnie głównie oglądać levelowanie. Dla osób spragnionych rywalizacji polecamy zajrzeć jednak na transmisję Method, którzy zorganizowali wyścig do 60.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL