Reklama

Worlds 2021: Nowy rekord! Oglądalność wzrosła o 60% względem zeszłego roku

​Mistrzostwa Świata w League of Legends już za nami. Podczas gdy organizacje powoli dopinają już ostatnie transfery i planują treningi dla swoich nowych składów, dla wielu osób przyszedł czas na podsumowania.

Informowaliśmy was niedawno o oficjalnych planach Riotu na kolejne Mistrzostwa Świata League of Legends. W przyszłym roku przeniesiemy się do Ameryki Północnej i wybierzemy się w podróż po czterech różnych miastach. Razem z ogłoszeniem ambitnych planów na przyszły rok, Riot Games pochwalił się również oglądalnością ostatniego turnieju 11 sezonu.

Niedługo po zakończonych Worldsach Esports Charts poinformowało, że ponad cztery miliony widzów oglądało w najlepszym momencie finał turnieju. Tą samą statystykę podał Riot Games, uwzględniając przy tym rynek chiński.

Reklama

Z czterech milionów liczba urosła aż do 73, co w porównaniu do 46 milionów podczas zeszłorocznego finału, jest ogromnym postępem. Jest to również nowy rekord w historii League of Legends.

Nie ulega wątpliwości, że minione Mistrzostwa Świata sprzyjały tego typu rekordom. Już podczas pierwszego meczu T1, które po długiej przerwie wróciło na międzynarodową arenę, dwa miliony ludzi oglądały zmagania Fakera.

Sukces EDG i ich obecność w tak głośnym i długo wyczekiwanym finale działały z kolei na korzyść chińskich fanów. Ostatnie BO5 dostarczyło mnóstwo emocji, co bez wątpienia pozwoliło Riotowi wykręcić imponujące statystyki podczas całego meczu.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama