Reklama

Wraz z nowym sezonem Fortnite rusza Royale Festival

Od premiery Fortnite minęło już kilka lat, a fenomen tej gry nadal trzyma w napięciu miliony graczy na całym świecie. Zapowiedziany powrót do klasycznego Fornite dodatkowo podgrzewa atmosferę w społeczności, a wraz z nim startuje projekt Royale Festival, za którego przebieg i realizację odpowiedzialne są WE!RE Fantasy oraz GX Studio należące do Fantasyexpo.

Jednym z głównych punktów nowej aktualizacji będzie powrót na wyspę Fortnite OG, na której wszystko się zaczęło. To podróż w czasie, która przyniesie zarówno dreszczyk emocji "starym" graczom, którzy znają te tereny jak własną kieszeń, jak i nowym entuzjastom, którzy będą mieli okazję poznać to, od czego wszystko się zaczęło. Powrócą też niektóre przedmioty z tego okresu - mowa o broniach i pozostałej części lootu do znalezienia.

Royale Festival

Tuż przed startem nowego sezonu rozpoczął się Royale Festival. Projekt łączący różne wydarzenia aktywizujące społeczność Fortnite. To inicjatywa mająca na celu stworzenie specjalnej i dedykowanej przestrzeni dla graczy, influencerów oraz twórców map i fanów tej gry.

Reklama

Koncentruje się przede wszystkim na komunikacji i docieraniu do społeczności, a także generowaniu różnorodnych treści związanych z grą. Harmonogram eventu obejmuje aktywności dla szerokiego grona graczy oraz twórców związanych z grą.

Royale Festival Duo Cup

To turniej inauguracyjny rozgrywany w trybie duo bez budowania. Rozgrywki przeznaczone są dla graczy sceny profesjonalnej oraz semiprofesionalnej oraz dla amatorów, a zapisy do nich potrwają do 14 listopada. Udział w turnieju może wziąć każdy, kto zapisze się poprzez stronę royalefestival.com, a pula nagród dla tej aktywności to 15 tys. dol.

Royale Festival Invitational

To dwa turnieje, w których udział wezmą zaproszone osoby - influencerzy i streamerzy z Europy.  Będa rywalizować między sobą w formacie trio w ramach Zero Build. Pierwszy z nich, Wielka Bitwa Streamerów 2.0 rozpocznie się już 11 listopada. Zaproszenie do niego otrzymają streamerzy z Polski, Czech oraz Słowacji i zawalczą o pulę nagród wynoszącą 20 tys. dol.

Drugi z tej serii -  Royale Festival Invitational odbędzie się 16 grudnia i wezmą w nim udział twórcy z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier. W tym turnieju pula nagród zostanie zwiększona o 5 tys. i wyniesie 25 tys. dol.

Dodatkowe treści

Podczas Royale Festivale powstanie też wiele treści związanych z grą Fortnite, które oglądać będzie można na kanałach ambasadorów projektu - u Jacoba oraz QLN a także influencerów związanych z grą Fortnite - Farellski, Manyek Tritsus oraz kebcio. Warto śledzić ich kanały by być na bieżąco.

Royale Festival to festiwal łączący różne wydarzenia aktywujące wszystkich  graczy Fortnite. Inicjatywa mająca na celu stworzenie specjalnej i dedykowanej przestrzeni dla graczy, Influencerów, twórców map i fanów tej gry. Koncentruje się przede wszystkim na komunikacji i docieraniu do społeczności, a także generowaniu różnorodnych treści związanych z grą. Więcej informacji o projekcie oraz zapisy do rozgrywek znajdują się na stronie royalefestival.com

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy