Reklama

Wspólne serwery w Call of Duty: Modern Warfare na wzór Fortnite

​Jedną z ważnych nowości w tegorocznej odsłonie Call of Duty będzie między innymi umożliwienie wspólnej zabawy posiadaczom różnych wersji sprzętowych, a więc rywalizacja - na przykład - posiadaczy odsłony PC oraz PlayStation 4. Jak to działa? Twórcy wyjaśnili, że na zasadzie Fortnite.

Od czasu ujawnienia tej informacji gracze spekulowali na temat tego, jak dokładnie cross-play będzie działał. Część obawiała się nawet, ze to tylko hasło marketingowe. Dlatego też twórcy postanowili porozmawiać z serwisem Forbes, gdzie wyjaśnili podstawowe założenia i mechanizmy rozwiązania.

Dowiedzieliśmy się więc, że postawiono na rozwiązanie bardzo podobne do tego zastosowanego w Fortnite. Gracze będą więc grupowani nie do końca na podstawie platform sprzętowych, co na bazie wykorzystywanego  kontrolera. System obejmuje wszystkie systemy: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Jeśli więc gramy na komputerach osobistych przy użyciu myszy i klawiatury, szanse na natknięcie się na kolegów z konsol będą raczej dość małe. Jeśli jednak gramy na padzie, trafimy do wspólnego lobby. Wystarczy przełączyć się następnie na mysz, by wszystkich uzyskać sporą przewagę. Chyba.

Oczywiście, również na konsolach PS4 oraz Xbox One możliwe jest korzystanie z myszy i klawiatury, lecz takie podejście jest zdecydowanie mniej popularne niż zwykły pad. Nie jest do końca jasne, co się stanie, jeśli w połowie meczu zdecydujemy się na zmienienie podstawowego systemu sterowania.

Idąc dalej, Activision w końcu poszło po rozum do głowy i naśladuje konkurencję także w innym aspekcie: nie otrzymamy przepustki sezonowej, więc społeczność graczy Call of Duty: Modern Warfare nie będzie dzieliła się ze względu na posiadane mapy, o co apelowano już od dawna.

Najważniejszą nowością wydaje się jednak być całkiem nowy silnik graficzny, który - jak prezentuje poniższy zwiastun - stawia na wyjątkowo realistyczną grafikę, przypominającą chwilami materiały wideo z prawdziwego świata. Jest nawet słynny kapitan Price, znany z innych gier Modern Warfare.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy