Reklama

​x-kom AGO oficjalnie w nowym składzie

Organizacja x-kom AGO zakończyła testowanie zawodników do formacji CS:GO. W poniedziałek organizacja poinformowała o zakontraktowaniu czterech nowych zawodników.

Poszukiwanie nowych zawodników zaczęło się w AGO od początku lipca, kiedy to w organizacji doszło do gruntownych zmian. Mianowicie sponsorem tytularnym organizacji został x-kom, a ponadto z drużyną pożegnało się trzech zawodników: Tomasz „phr” Wójcik, Grzegorz „szpero” Dziamałek oraz Kacper „kap3r” Słoma.

Od tego momentu „Jastrzębie” zdecydowały się na innowacyjne testy, których inicjatorem było gamesLAB. Mianowicie oprócz samej gry kandydaci wzięli udział w różnych badaniach psychologicznych szerzej określających ich jako ludzi. W testach wzięło udział kilku znanych zawodników na czele z Jarosławem „pashą” Jarząbkowskim, Patrykiem „Sidneyem” Korabem czy też Szymonem  „Critym” Plutą.

Po kilku miesiącach AGO zakończyło w końcu obserwacje, wyłaniając nowy skład organizacji. Włodarze projektu zaskoczyli swoją decyzją, gdyż zdecydowali się oni zakontraktować czterech zawodników do formacji. Powodem takiego obrotu sytuacji jest zabezpieczenie się na wypadek kontuzji czy innych okoliczności mogących negatywnie wpłynąć na zespół.

Nowy skład x-komu AGO wygląda następująco:

Damian „Furlan” Kisłowski
Dominik „GruBy” Świderski
Miłosz „mhl” Knasiak
Eryk „leman” Kocęba
Patryk „Sidney” Korab
Maciej „f1ku” Miklas
Mikołaj „miNIr0x” Michałków (trener)

Okazało się zatem, iż do drużyny nie został zakontraktowany „pasha”, choć wydawał się on głównym kandydatem do objęcia jednego z miejsc. Co do pozostałych zawodników i planu sześcioosobowej formacji, to „miNIr0x” będzie decydował, kto w danym turnieju wystąpi w zespole. Gracz, który nie znajdzie się w składzie, otrzyma możliwość występowania w mixach, jednocześnie pozostając częścią teamu.

Reklama


Debiut LAN-owy oficjalnego x-kom AGO odbędzie się podczas Games Clash Masters w Gdyni. Turniej odbędzie się w dniach 20-22 września. „Jastrzębie” trafiły do grupy B, gdzie zmierzą się z BIG, Illuminar Gaming oraz FURIA Esports.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: x-kom AGO | Furlan | gruby | pashaBiceps | sidney