Reklama

​x-kom Team bliżej minora, AGO bez szans na IEM Katowice

Trzecie otwarte kwalifikacje do europejskiego minora za nami. Awans do kolejnego etapu eliminacji uzyskał x-kom Team oraz Valiance.

Ostateczna rozgrywka w kwalifikacjach miała miejsce w niedzielę. Do 1/4 finału zdołały awansować dwie polskie drużyny. Z racji faktu, iż były one w innych drabinkach, pojawiła się okazja do tego, by Polacy przejęli oba sloty do „closed qualifier”.

Fiaskiem zakończyła się jednak kampania AGO. Po dobrym początku ćwierćfinałowego spotkania „Jastrzębie” zostały zatrzymane przez expert eSport. Porażka w eliminacjach sprawiła, że Damian „Furlan” Kisłowski i spółka nie mają już szans na awans do IEM Katowice 2019, gdyż z powodu wyjazdu na LAN-a drużyna nie będzie w stanie wystąpić w ostatnich otwartych kwalifikacjach do minora.

AGO Esports – expert 13:16 – train

Lepiej poradzili sobie zawodnicy x-kom Team. Po udanej sobocie Polacy kontynuowali swój marsz, w ćwierćfinale mierząc się z Chaos Esports Club. Obie drużyny stoczyły wyrównany bój, w którym lepszy okazał się x-kom.

x-kom Team  - Chaos Esports Club 16:14
– inferno

Pojedynek decydujący o miejscu w zamkniętych eliminacjach polska formacja stoczyła z Red Reserve. Pierwsza mapa padła łupem podopiecznych Adriana „IMD” Piepera, gdzie po zmianie stron (7:8) nie pozwolili oni przeciwnikowi poprawić dorobku punktowego. „RR” wzięło się jednak w garść, w pewnym stylu zdobywając dust2. Tym samym rywalizacja przeniosła się na mirage. Ostatni plac boju zakończył się dogrywką wygraną przez Polaków.

x-kom Team – Red Reserve 2:1 (16:8 – nuke, 5:16 – dust2, 19:15 - mirage)

Drugie miejsce premiowane uzyskaniem promocji do dalszej walki o minora uzyskało Valiance. Zespół, który niedawno przeszedł spore roszady, w decydujących meczach pokonał Team Vitality oraz expert.

Wyniki:

Reklama
  • Valiance – Team Vitality 19:16 – mirage
  • Valiance – expert eSport 2:0 (16:2 – train, 19:16 - cache)

Patryk Głowacki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: x-kom team | AGO Esports | Valiance | IEM Katowice