​x-kom Team słabsze od Bpro

x-kom Team nie poradził sobie z Bpro w ramach GG.BET Summer Europe. Tym samym Polacy skazali się na walkę w „deciderze” o wyjście z grupy B.

Tylko na początku pierwszej mapy polscy gracze byli w stanie skutecznie rywalizować z oponentem, osiągając wyraźną przewagę. Od wyniku 5:0 dla x-komu Bułgarzy wzięli się jednak w garść, niwelując straty, by ostatecznie wygrać pierwszą połowę (9:6). Po zmianie stron Bpro poszło za ciosem, pewnie zapisując plac gry na swoje konto.

Następnie drużyny przeniosły się na inferno, gdzie bułgarska formacja wcześnie zaczęła dyktować warunki gry. Wiktor „mynio” Kruk i spółka zagrali źle po stronie broniącej, przegrywając ją 2:13. W drugiej połowie Bpro szybko postawiło kropkę nad „i”, pieczętując awans do fazy pucharowej.

x-kom Team – Bpro 0:2 (7:16 – overpass, 5:16 - inferno)

W środę x-kom zmierzy się z HAVU Gaming o drugie miejsce w grupie B. Początek spotkania planowany jest na godzinę 17:00. Mecz zostanie rozegrany w systemie BO3.