Reklama

Xbox partnerem Angielskiego Związku Piłki Nożnej

​Producent konsol Xbox od Microsoftu został oficjalnym partnerem reprezentacji Anglii w piłce nożnej. Jest to dość zaskakujące porozumienie obu stron. Co ciekawe, umowa dotyczy również oświetlenia legendarnego Wembley Stadium.

Xbox jest jedną z dwóch dominujących na rynku konsol do gier na świecie. Produkt od Microsoftu rywalizuje głównie z PlayStation od Sony. W tym roku na półkach sklepowych zadebiutowała wersja Xbox Series X.

Urządzenie cieszy się bardzo dużą popularności wśród graczy na całym świecie. Okazuje się jednak, że "zielona konsola" również chce zaistnieć w środowisku piłkarskim. Ogłoszono, że Xbox podpisał współpracę z FA - czyli Angielskim Związkiem Piłki Nożnej.

Na mocy tej współpracy wspierane będą między innymi drużyny męskiej i żeńskiej piłki nożnej, czy esportowcy z drużyny eLions. Konsola będzie również reklamowała się na elewacji słynnego Wembley. Już w sieci można znaleźć obiekt podświetlony w bardzo charakterystycznych zielonych barwach. Dla produktu z Doliny Krzemowej jest to kolejny krok w promocji swojej marki. Do tej pory rynek konsol do gier nie wnikał aż tak bardzo do środowiska sportowego.

Reklama

O całym partnerstwie wypowiedziała się również bardzo ważna osoba w marketingu brytyjskiego związku.

Jak na razie nie ma podanych do wiadomości publicznej szczegółów tej współpracy oraz okresu długości, na jaki została podpisana. Możemy być jednak pewni, że o tych dwóch firmach w najbliższych miesiącach będzie bardzo głośno. Możliwe jest spopularyzowanie wirtualnej Premier Legaue właśnie na platformie od Xbox.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy