Reklama

Z zespołu Call of Duty odchodzi jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów

Po przeszło 19 latach, z Activision oraz zespołu pracującego nad Call of Duty odchodzi jeden z najbardziej doświadczonych twórców.

David Vonderhaar to jeden z weteranów w zespole pracującym nad Call of Duty. Właśnie poinformował, że całkowicie rozstaje się zarówno z Treyarch jak i Activision. Początku jego współpracy z Treyarch sięgają jeszcze 2004 roku, ale teraz planuje on “poszukiwanie nowych możliwości". Vonderhaar pełnił w studiu rolę reżysera ds. designu i był jednym z szefów firmy. 

Jego pierwszym Call of Duty była edycja z 2005 roku, o podtytule Big Red One. Jednak jego początki z Activision sięgają jeszcze wcześniejszych czasów, a konkretnie roku 1996, kiedy był jednym z głównych managerów - do roku 2000. Wtedy opuścił firmę i zatrudnił się w Intuit, a następnie portalu GameSpy by finalnie trafić do Treyarch w 2004 roku - wtedy jego kariera zatoczyła koło, bo niejako wrócił do Activision, które w 2001 roku stało się właścicielem zespołu pracującego nad Call of Duty. To między innymi w trakcie pracy Davida do Call of Duty trafił kultowy już tryb zombie, który pierwszy raz pojawił się w serii w odsłonie World at War z 2008 roku.

Reklama

We wpisie na swoim koncie na Linkedin napisał, że jest “dogłębnie wdzięczny" swoim kolegom i koleżankom za czas, który wspólnie inwestowali w naukę rzemiosła, nie osiadanie na laurach i ciągłe poszukiwania jak poprawić to co tworzą. 

Vonderhaar podziękował również graczom: “Dziękuję społeczności Call of Duty za jej pasję i entuzjazm. Ta energia często podsycała naszą determinację - jako całego studia i jako pojedynczych pracowników. Na zawszę pozostanę wdzięczny za szansę wejścia w interakcje z tak wieloma z Was - zarówno online jak i na żywo. Ta energia na zawsze pozostanie częścią mnie."

O przyszłości Vonderhaara wiadomo tyle, że na pewno nie porzuca branży gier. Już zdradził, że pracuje nad nowym projektem, o którym póki co nie może zbyt wiele mówić. “Jestem podekscytowany tą rzadką i unikalną okazją" - dodał.

Treyarch wydało oświadczenie żegnające Davida: “Żegnamy legendarnego Davida Vonderhaara, którego zdyscyplinowanie, kreatywność i innowacje pomagały kształtować nasze gry od CoD 2: Big Red One aż do czasów Black Ops Cold War. Będzie nam brakowało jego ikonicznych tekstów i przełomowych pomysłów. Cieszymy się też na jego następną przygodę. #ThankYouVahn."

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy