Reklama

Zabawa w farmera o 40 tysięcy dolarów? Ogłoszono pierwszy esportowy turniej w Stardew Valley!

ConcernedApe, czyli główny twórca gry Stardew Valley ogłosił pierwszy esportowy turniej w historii tej gry. W puli znajdzie się aż 40 tysięcy dolarów. Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników farmy!

Stardew Valley to gra powstała w lutym 2016 roku. Jest to swojego rodzaju fabularny symulator farmy. Zadaniem gracza jest opieka nad pozostawianą mu farmą. Aktywności opierają się na łowieniu ryb, górnictwie, zbieractwie oraz nawet zwiedzaniu podziemi. Produkcja umożliwia rozgrywkę jedno i wieloosobową.

W ostatnich kilku miesiącach, Stardew Valley przeżywa prawdziwy renesans. Gra utrzymuje się w czołówce najchętniej obleganych przez graczy tytułów na platformie Steam ze średnim wynikiem od 23 do 30 tysięcy użytkowników online.

Zabawią się w farmerów, ale tym razem nie o pietruszkę!

ConcernedApe - twórca gry, zapowiedział pierwszy oficjalny turniej: Stardew Valley Cup. "To rywalizacja umiejętności, wiedzy i pracy zespołowej z pulą nagród przekraczającą 40 tysięcy dolarów" - przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu na Twitterze. W przeliczeniu, w puli znajdzie się więc blisko 160 tysięcy złotych!

Reklama

W szranki o najwyższe laury staną cztery drużyny złożone z najlepszych graczy. Organizatorzy przewidzieli blisko 100 wyzwań dla prawdziwych śmiałków. Każde z tych wyzwań będzie gratyfikowało zawodników odpowiednią ilością punktów.

Rozgrywka zacznie się 4 września o godzinie 18.00 czasu polskiego. Transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale Twitch: ConcernedApe i UnsurpassableZ. Wszyscy sympatycy i miłośnicy farmy nie mogą przegapić tego wydarzenia, bowiem szykuje się niezwykle ciekawe widowisko! 

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy