Reklama

Zakazane wyrażenie w grze Młodzieżowym Słowem Roku 2021?

​Wydawnictwo Naukowe PWN wytypowało dwadzieścia najpopularniejszych słów używanych przez młodzież w tym roku. Kandydatury były rozpatrywane na podstawie zgłoszeń internautów. Okazuje się, że jedno z tych słów jest zakazane w League of Legends i banowane przez twórców gry. O jakie słowo chodzi i czy ma duże szanse na zwycięstwo w plebiscycie?

Co roku wyłaniane jest Młodzieżowe Słowo Roku. Zajmuje się tym mające dużą renomę Wydawnictwo Naukowe PWN. Wśród wielu zgłoszonych wyrażeń czy słów są te, które według wielu są najczęściej używane przez młode pokolenia. Plebiscyt ma charakter bardziej ciekawostkowy aniżeli oficjalny.

Po raz pierwszy odbył się w 2016 roku. Wówczas wygrało słowo "sztos", określające coś jako bardzo dobre, ciekawe. W ubiegłym roku unieważniono konkurs z uwagi na dużą liczbę wulgarnych lub obraźliwych zgłoszeń. Rzekomo słowa uznawane powszechnie za niedopuszczalne miały mieć bardzo dużo kandydatur.

Reklama

Kilka dni temu opublikowano dwadzieścia młodzieżowych słów, które wyłoniono spośród nadsyłanych propozycji. Wśród nich można znaleźć między innymi "Pogchamp". Emotikonę oznaczającą zachwyt nad czymś, znaną z platformy do streamowania gier wideo i innych treści - Twitch.tv, "sus" wywodzącego się ze środowiska graczy Among Us od słowa "suspect", czyli "podejrzany".

Jednak jest słowo, które zawróciło największą uwagę społeczności League of Legends. To "ez" - oznaczający łatwo wykonaną czynność lub inną akcję. Okazuje się, że ten skrót jest zabroniony przez Riot Games. Użycie go podczas spotkania może spowodować natychmiastową blokadę w grze i na czacie. Ma mieć to związek z szacunkiem do rywali. Jak na razie nie wiadomo, czy "ez" będzie miało dużą szansę na wyprzedzenie konkurencji. Jednak zwycięstwo tego słowa byłoby bardzo interesującym wydarzeniem dla graczy League of Legends.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Riot Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy