Reklama

Zakończyła się zbiórka dla rodziny DEV-a. Zebrano ogromną kwotę

Kilka tygodni temu polskim internetem wstrząsnęła tragedia. Na orliku podczas rozgrywania meczu piłki nożnej zmarł youtuber znany w sieci pod pseudonimem DEV. Mężczyzna był znany setkom tysięcy ludzi w naszym kraju. Krótko po jego śmierci założono zbiórkę, która miała pomóc jego żonie oraz synkowi. Jej efekty są niesamowite.

Śmierć DEV-a ogromnym szokiem dla fanów

27 kwietnia doszło do wielkiej tragedii. 31-letnDawid "DEV" Błach - polski youtuber zajmujący się tematyką gier wideo o tematyce piłki nożnej i samą piłką nożną zmarł podczas rozgrywania meczu na boisku w rodzinnych Branicach. Mężczyzna borykał się od lat z chorobą serca, co miało mieć wpływ na taki tragiczny scenariusz. Posiadający ponad pół miliona śledzących jego twórczość subskrybentów twórca żegnany był przez wiele tysięcy internautów.

Reklama

DEV należał do grupy "Ekipa Fantasy" złożonej z youtuberów znanych z tworzenia materiałów z serii FIFA (obecnie EA Sports FC). Nagrali oni wzruszający film, w którym wspominają wspólne działania z Błachem oraz opowiadają o swoich emocjach związanych z tą tragedią. Nie brakuje tam łez i trudnych momentów. Koledzy DEV-a postanowili jednak uczynić ważny gest. Błach zostawił żonę oraz 2-letniego syna Maksa.

Założyli zatem zbiórkę, której celem było wsparcie finansowe najbliższej rodziny zmarłego twórcy internetowego. Odzew na tę akcję był natychmiastowy i kwota błyskawicznie rosła. Teraz po zakończeniu zbiórki można podsumować jej efekty.

Polacy znów pokazali wielkie serce

Tuż po starcie zbiórki fani DEV-a i ludzie poruszeni tą tragedią zaczęli natychmiastowo wpłacać pieniądze w serwisie siepomaga.pl. Już w pierwszych kilku godzinach uzbierano kwotę przeszło 100 tysięcy złotych. Jednak na szczęście fani youtubera nie zamierzali się zatrzymywać na tej kwocie. Rosła ona z dnia na dzień, a nawet można rzec, że z godziny na godzinę. Najwięksi darczyńcy wpłacali nawet po kilka tysięcy złotych.

Ostatecznie kwota ta zatrzymała się na ponad 366 tysiącach złotych. Takie pieniądze z całą pewnością pomogą ekonomicznie żonie zmarłego twórcy. Internauci w naszym kraju po raz kolejny udowodnili, że potrafią się zjednoczyć w szczytnym celu i zebrać pokaźną sumę pieniędzy na bardzo ważny cel. To jednak nie jest całe wsparcie finansowe. Youtuberzy, którzy nagrywali z DEV-em zadeklarowali, że pieniądze zarobione z filmów wspominkowych o swoim koledze przekażą na rzecz jego rodziny.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: EA SPORTS FC