Reklama

Reklama

Założyciel esportowej organizacji Natus Vincere rusza walczyć za Ukrainę

Alexander Kokhanovsky – założyciel znanej esportowej organizacji Natus Vincere zadeklarował w swoich mediach społecznościowych, że pełni uzbrojony, wyrusza na front bronić swojej ojczyzny.

Kokhanovsky to były zawodnik esportowy, który swoją karierę prowadził jednak dosyć dawno. "ZeroGravity", bo taki pseudonim nosił Ukrainiec na scenie sportu elektronicznego rywalizować zaczynał jeszcze w ubiegłym wieku, bowiem w roku 1999. Jego kariera zawodnicza trwała niemal dekadę.

Po przejściu na emeryturę, 26-letni wówczas były esportowiec postanowił nie odchodzić z tej branży. W roku 2009 z jego inicjatywy powstała esportowa drużyna znana pod szyldem Natus Vincere. Obecnie, organizacja ta prężnie działa w wielu esportowych produkcjach i w swojej historii święciła niezliczoną ilość sukcesów. Dość powiedzieć, że ekipa Na’Vi w grze CS:GO sklasyfikowana jest aktualnie na pierwszym miejscu w rankingu drużyn.

Reklama

Założyciel Natus Vincere wyrusza na front

"ZeroGravity" w swoich mediach społecznościowych poinformował, że wobec trwającej inwazji Rosji na Ukrainę - nie zamierza pozostać obojętny. Założyciel Natus Vincere napisał, że wyrusza na front do Kijowa. Nie obeszło się również bez niewybrednych słów skierowanych wobec najeźdźcy.

Warto wspomnieć, że aktualnie - w Katowicach rozgrywany jest duży turniej w grze CS:GO, podczas którego w jednym z sobotnich półfinałów rywalizowała drużyna Natus Vincere. Chociaż skład zbudowany z trzech rosyjskich i dwóch ukraińskich graczy poległ w pojedynku o finał, na oficjalnym profilu drużyny w mediach społecznościowych opublikowano szereg krzepiących i jednoczących wpisów.

"Kilku chłopców ze schronu [na Ukrainie] oglądało mecz i wygląda na to, że to troszkę pomogło. Samo to już oznacza, że było warto. Duma z naszej drużyny" - zabrzmiał jeden z postów.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL