Reklama

Zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare 3 - powrót starego, dobrego CoD-a?

Plotki stały się rzeczywistością. Po miesiącach spekulacji i niepewności Activision wreszcie pokazało światu Call of Duty: Modern Warfare 3. Znamy datę premiery kolejnej odsłony serii.

Data premiery Call of Duty: Modern Warfare 3

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Call of Duty: Modern Warfare 3 zadebiutuje 10 listopada 2023 roku. Gra ma pojawić się na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz PC.

Gameplay trailer

Kampania

Fabularnie Call of Duty: Modern Warfare 3 ma być bezpośrednią kontynuacją swojego poprzednika. Vladimir Makarov pakuje Task Force 141 w kolejny konflikt. Powrócą Price, Soap, Ghost i Gaz, a w rolę postaci znanej ze słynnej misji "No Russian" wcielić ma się Julian Kostov, gwiazda serialu Shadow and Bone.

Reklama

Głównym bohaterem kampanii MW3 mają być misje Open Combat pozwalające graczom na więcej swobody. Podejmowane przez nas decyzje mają mieć większy wpływ na przebieg misji. W dużym stopniu to od nas zależeć będzie, jaką ścieżką dotrzemy do wyznaczonego celu.

Multiplayer powrotem do korzeni

Zapowiadając 6v6, Activision obiecało powrót do korzeni Call of Duty. Wszystkie 16 map z Modern Warfare 2 ma powrócić do trójki i dopiero po premierze gry Sledgehammer dostarczy nam nowe lokacje. Dostępne mają być wszystkie klasyczne tryby pokroju Hardpointa czy Kill Confirmed, ale ma nie zabraknąć również nowości.

Powracają red doty na mini mapie, głosowanie na mapy w lobby, a czas potrzebny na zabicie przeciwnika ma zostać zwiększony. Jednym słowem - do Activision dotarł najwyraźniej feedback graczy i Sledgehammer wycofuje się z większości kluczowych decyzji podjętych w zeszłym roku przez Infinity Ward.

Powrót starego, dobrego Call of Duty odświeży nowa mechanika w postaci Tac-Stance. Twórcy opisali to jako tryb strzelania pomiędzy celowaniem a strzelaniem z biodra, który sprawdzać będzie się najlepiej na bliskich dystansach. Kiedy jesteśmy w biegu, nagle trafiamy na rywala i nie mamy wystarczająco czasu, aby przyłożyć broń do oka, możemy skorzystać z nowego trybu strzelania.

Zombie

Swoją cegiełkę do Call of Duty: Modern Warfare 3 ma dołożyć Treyarch, tworząc największą mapę w historii trybu Zombie. W grę zostaną wplecione mechaniki znane z extraction shooterów, a fabularne przedstawiona zostanie nam mroczna historia w erze Modern Warfare.

Beta testy i preordery

W przeciwieństwie do wcześniejszych spekulacji, Modern Warfare 3 jest jednak pełnoprawną odsłoną Call of Duty i sprzedawane będzie w rezultacie za pełną cenę. Preordery ruszyły już na PC, PlayStation oraz Xboxach, a gra dostępna jest w wersji Standad (PC, 70$), Cross-Gen (PlayStation i Xbox, 70$) oraz Vault (100$). Szczegóły wszystkich edycji znajdziecie na oficjalnej stronie Call of Duty.

Preordery potwierdziły dodatkowo, że Activision zorganizuje przed premierą gry beta testy. Niestety na razie nie wiemy oficjalnie, kiedy zostaną one rozpoczęte. Według ostatnich doniesień Insider Gaming bety potrwają przez dwa weekendy - od 6 do 10 października dla użytkowników PlayStation oraz od 12 do 16 października dla użytkowników pozostałych platform

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 3 | Activision
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy