Reklama

Zapowiedzi nowych turniejów Teamfight Tactics

​Riot Games zapowiedział nowy cykl turniejowy Teamfight Tactics, strategicznej gry PvP opartej na budowaniu drużyn, pod nazwą Teamfight Tactics Rising Legends: Bajery i Gadżety.

W cyklu rozgrywek zaplanowanych w okresie pomiędzy listopadem 2021 i marcem 2022 oraz organizowanych przez GGTech Entertainment gracze z regionu EMEA będą walczyć o pulę nagród wartą 43 000 euro.

Turniej oparty na najnowszej rotacji Bajery i Gadżety pozwoli zawodnikom zdobywać punkty i zakwalifikować się do finału EMEA poprzez udział w meczach rankingowych z poziomu gry lub w Pucharach Złotej Szpatułki. Organizowane lokalnie rozgrywki będą zakończone wydarzeniem TFT Rising Legends Superbrawl na poziomie międzynarodowym. Podczas całego cyklu rozgrywek zostanie wyłonionych 32 graczy, którzy awansują do finału regionu.

Reklama

Puchary Złotej Szpatułki: trzy konkursy pucharowe zostaną zorganizowane w grudniu, styczniu i marcu. Gracze będą mogli zakwalifikować się do nich, rozgrywając mecze rankingowe lub biorąc udział w otwartych kwalifikacjach.

Rising Legends Superbrawl: turniej obejmujący 8 regionów reprezentowanych przez 2 graczy, którzy będą walczyć o dwa miejsca w finale EMEA. W Polsce będą to gracze, którzy zajmą dwa pierwsze miejsce w Ultralidze TFT.

Finał Rising Legends EMEA: podczas tego wydarzenia spotkają się najlepsi gracze z regionu EMEA, aby walczyć o jedno z czterech miejsc w Mistrzostwach Świata TFT.

Ultraliga TFT Sezon 3 Arcane

Przed turniejem Teamfight Tactics: Rising Legends odbędą się polskie mistrzostwa Ultraliga TFT. To już trzecia odsłona zyskujących coraz większą popularność zawodów organizowanych i produkowanych przez FRENZY, które odpowiada nie tylko za przeprowadzenie głównego etapu zmagań, ale również kwalifikacji. Rozgrywki transmitowane są za pośrednictwem internetowych platform streamingowych oraz na antenie telewizji Polsat Games.

Zamknięte kwalifikacje odbędą się w weekend 12-14 listopada. Następnym etapem będą otwarte kwalifikacje w dniach 26-28 listopada. Po nich rozpocznie się turniej, w którym weźmie udział 16 graczy. Półotwarta formuła zawodów pozwala dołączyć nowym zawodnikom, za którymi przede wszystkim przemawiają wyjątkowe umiejętności.

Na szesnastkę składa się: 1 gracz, jako finalista mistrzostw świata, 4 graczy z poprzedniej edycji Ultraligi, 2 graczy z zamkniętych kwalifikacji, 8 najlepszych graczy z drabinki rankingowej TFT i 1 gracz przez otwarte kwalifikacje.

Finał trzeciego sezonu Ultraligi TFT odbędzie się 30 stycznia. Finał LAN będzie ostatecznym wyzwaniem dla najlepszych polskich zawodników. Podobnie jak podczas mistrzostw świata, gracze będą rywalizowali w formacie "championa". Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu punktów, gracz który następnie wygra lobby zostanie mistrzem Polski Ultraligi Sezonu 3 Arcane. Turniej transmitowany będzie na kanale Polsat Games oraz na kanale Twitch.

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Teamfight Tactics