Reklama

Zawodowy piłkarz wygrał wirtualną Ligę Mistrzów

​FIFA jest jedną z najpopularniejszych gier wśród piłkarzy. Dlatego też bardzo często gwiazdy futbolu biorą udział w mniej lub bardziej rozpowszechnionych wirtualnych turniejach. Jednak rzadko zdarza się, by piłkarz wygrał z esportowcami. Tego dokonał pewien Duńczyk.

Jak już wspomnieliśmy, jednym z popularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu wśród piłkarzy jest granie online. Czasami jest to Counter-Strike, czasami Fortnite: Battle Royale, ale zawód kojarzy jednoznacznie z grami piłkarskimi  - FIFĄ lub Pro Evolution Soccer. Zdecydowanie popularniejszy jest tytuł od EA Sports.

Wynika to głównie z różnych umów między klubami czy zawodnikami, a studiem. Rzadko zdarza się jednak, by piłkarze brali udział w esportowych zawodach ramię w ramię z profesjonalistami, którzy poświęcają wiele godzin na rozwijanie swoich growych umiejętności. Wielkiej sztuki dokonał Oliver "OliverPN" Provstgaard Nielsen z Danii.

Reklama

Mało znany wcześniej 17-latek jest piłkarzem Velje BK. Drużyna w ubiegłym roku awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Nielsen indywidualnie również może pochwalić się sukcesami. Obrońca został powołany do młodzieżowej reprezentacji Danii do lat 18. Okazuje się jednak, że młody piłkarz ma nie tylko talent do grania w piłkę. Również świetnie mu idzie w wirtualnym świecie.

Gracz z kraju Hansa Christiana Andersena wygrał...wirtualną Ligę Mistrzów. Turniej eChampions League jest jednym z najważniejszych zawodów w kalendarzu esportowym. Nielsen przystępował do niego mówiąc delikatnie - nie jako faworyt.

Okazało się jednak, że dokonał ogromnej sensacji. Wygrał całe rozgrywki i tym samym zgarnął aż 75 tysięcy dolarów. Sukces zawodnika polegał głównie na bardzo szczelnej defensywie, przez którą nie mogli przebić się nawet najlepsi gracze FIFY na świecie. Historia została opisana przez wiele serwisów internetowych. To był pierwszy duży turniej dla 17-latka i teraz wiele wskazuje na to, że nie ostatni.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 21