Reklama

Reklama

"Zeus" kończy karierę po BLAST Pro Series w Moskwie

​Jedna z legend ukraińskiego Counter-Strike’a i Natus Vincere - Danylo "Zeus" Teslenko ogłosił, że po występnie na turnieju BLAST Pro Series w Moskwie kończy swoją zawodniczą karierę. Zawodnik Natus Vincere był aktywny na profesjonalnej scenie CS:GO od 2004 roku.

"Zeus" swoją profesjonalną karierę w Counter-Strike’u rozpoczął piętnaście lat temu. Jego pierwszą organizacją była drużyna pro100. W barwach tej formacji Ukrainiec występował przez ponad trzy lata, skąd odszedł do Virtus.pro. Kariera w "Niedźwiedziach" nie trwała jednak długo i w 2009 roku kilkukrotnie zmieniał organizację, dla której występował na turniejach. Dopiero 18 grudnia 2009 roku otrzymał ofertę od Natus Vincere, którą przyjął. W tym "klubie" występował do 2012 roku jako gracz CS: 1.6 oraz CS: Source, a następnie, gdy premierę miał słynny CS:GO, Na’Vi kontynuowała współprace z Teslenką.

Reklama

Przygoda z jedną z czołowych organizacji esportowych na świecie z siedzibą w Kijowie trwała aż do 2016 roku, gdy "Zeus" postanowił odejść do Gambit Esports. Pomimo wielu trofeów zgarniętych w barwach Na’Vi, to właśnie jako gracz Gambit zdołał zwyciężyć w najważniejszym turnieju w hierarchii CS:GO - podczas PGL Major w Krakowie w 2017. Wówczas dowodzona przez niego drużyna w wielkim finale pokonała brazylijskie Immortals 2:1, a ukraiński prowadzący mógł cieszyć się ze zwycięstwa podczas Majora. Warto wspomnieć, że wcześniej "Zeus" aż dwukrotnie docierał do finału wraz z Natus Vincere, lecz zawsze jego drużyna została pokonana w meczu o końcowy triumf. 

Po sukcesie z Gambit Esports w stolicy Małopolski, "Zeus" postanowił wrócić do swojego "esportowego domu", czyli do Natus Vincere. Jako In-Game Leader zespołu doprowadził do triumfu między innymi podczas DreamHack Open Winter 2017 czy ESL One Cologne 2018. W tym roku "Nawiczanie" zdobyli zaledwie jeden puchar - za zwycięstwo w finałach siódmego sezonu StarSeries i-League CS:GO w Szanghaju, gdzie rozprawili się z fnatic 3:0.

Po zakończonym StarLadder Majorze "Zeus" poinformował o bardzo zaskakującej decyzji. Reprezentant Ukrainy zapowiedział, że jego ostatnim turniejem w karierze będzie BLAST Pro Series w Moskwie, który rozpocznie się już 13 września. Oświadczenie spotkało się z dużym poruszeniem w środowisku graczy i obserwatorów Counter-Strike’a. Swoje uznanie wobec ukraińskiego gracza na portalach społecznościowych wyraziło wielu zawodników światowej sceny esportowej oraz organizatorów rozgrywek.

Jak na razie nie wiadomo, kto zastąpi "Zeusa" na pozycji prowadzącego w Natus Vincere po turnieju w stolicy Rosji. Można jednak się spodziewać, że będzie to zawodnik z regionu Europy Wschodniej, która z bardzo dobrej strony pokazała się w zakończonym w ubiegły weekend StarLadder Majorze w Berlinie. Niewykluczone, że do Na’Vi dołączy Dzhami "Jame" Ali, który z AVANGAR dotarł do wielkiego finału wspomnianego turnieju w Niemczech.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: BLAST Pro Series

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy