Reklama

Zmarł utalentowany 19-letni profesjonalny gracz Valoranta

Przykre wieści dobiegły do nas z profesjonalnej sceny w grze Valorant. Nie żyje Karel "Twisten" Asenbrener, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników. Czeski gracz zmarł w wieku zaledwie 19 lat.

Twisten to znana postać w świecie Valoranta. 19-latek prężnie rozwijał swoją esportową karierę niemal od samego początku istnienia tej taktycznej strzelanki od Riot Games. Na różnych etapach kariery Asenbrener reprezentował barwy takich formacji jak: eSuba, Entropiq czy BIG. Od końcówki minionego roku młody Czech związany był z kolei z potężną marką - Teamem Vitality.

Ten sezon Valoranta miał być prawdziwym przełomem tego profesjonalnego zawodnika, a samo reprezentowanie Vitality miało mu w tej sztuce znacząco pomóc. Nie tylko w zawodowej karierze, ale także w życiu prywatnym 19-letniego zawodnika pojawiło się kilka istotnych barier.

Reklama

W lutym Twisten wyznał, że zmaga się z depresją, Uczciwie i bez ogródek wyjaśnił również, że odbył konieczną hospitalizację z uwagi na jego fatalny stan psychiczny. W nocy między 6 a 6 czerwca bieżącego roku sieć okrążyła bardzo smutna informacja o śmierci tego utalentowanego zawodnika.

Hołd i kondolencje zdążyła złożyć już organizacja Team Vitality, której to barwy reprezentował Czech. "Jesteśmy głęboko zasmuceni tą druzgocącą stratą, a nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną i przyjaciółmi w tym trudnym czasie" - napisano w mediach społecznościowych, informując także o zaprzestaniu umieszczania postów na swoich kanałach do końca dzisiejszego dnia.

Na profilu organizacji pojawiła się także istotna wzmianka o ważnym aspekcie każdego człowieka, jakim jest zdrowie psychicznie. "Jeśli zmagasz się z trudnościami, skontaktuj się z kimś, by porozmawiać, nigdy nie jest za późno" - wybrzmiał apel.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​VALORANT

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy