Reklama

Zmiany w ósmym sezonie Overwatcha

Blizzard po raz kolejny pokazuje, że śledzą wypowiedzi społeczności na temat ich gry. W styczniu rozpocznie się nowy sezon competitive Overwatcha, który przyniesie ze sobą kilka istotnych zmian...

Przede wszystkim, pojawiają się zmiany w sposobie dobierania przeciwników. Zmniejszony zostanie maksymalna różnica średnich punktów SR pomiędzy zawodnikami w poszczególnych meczach. Ma to pomóc graczom na górnym i dolnym skraju rang, gdzie często brakuje ludzi do gry.

Druga, najważniejsza zmiana dotknie kontrowersyjnego problemu, który przez wielu był krytykowany od samego początku. Od 2 stycznia za każdą porażkę oraz zwycięstwo każdy członek drużyny będzie dostawał lub tracił dokładnie tę samą liczbę SR, niezależnie od poziomu, jaki reprezentował w danym meczu. Zmiana zostanie wprowadzona dla graczy powyżej diamentu.

Reklama

Deweloper w poście na forum Blizzarda - TUTAJ - przedstawia kilka argumentów za podjętą decyzją. Mercer pisze, że gracze na wyższym poziomie rozgrywek nie powinni przejmować się o zdobywane medale czy liczbę zadawanych obrażeń, rozważając ewentualne zmiany. Powinni dbać wyłącznie o zwycięstwo.

Tomasz Alicki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy