Reklama

Znaczne osłabienie strzelby w Fortnite

​Gracze od tygodni narzekali na to, że nowa strzelba w Fortnite: Battle Royale jest zbyt słabo zbalansowana. Twórcy gry - studio Epic Games jakiś czas temu osłabiło broń, lecz nie przyniosło to oczekiwanych skutków. Teraz przyszedł czas na zdecydowanie bardziej radykalny nerf.

Zamieszanie z broniami w Fortnite: Battle Royale trwa od lat. Gracze narzekają na to, że jeśli zdążą się przyzwyczaić do jak najlepszego użycia danej broni, to potem ona znika i jest zastępowana przez zupełnie inny przedmiot. Również często pojawia się problem wyważenia jej mocy.

Niestety najczęściej problemem jest to, że dana broń jest za mocna, zadaje tyle obrażeń, że graczom, którzy nie mają jej w ekwipunku jest bardzo trudno. Ponadto zazwyczaj taki karabin czy strzelba jest bardzo prosta w użyciu i na przykład nie ma odstraszająco dużego odrzutu.

Reklama

Niestety Epic Games od lat nie uczy się na tych błędach i nadal wydawane są takie "wadliwe" bronie przy kolejnych aktualizacjach. W ostatnim czasie najpopularniejszym tematem wśród broni była strzelba, która według większości graczy jest zbyt mocna.

Kilka dni po jej wydaniu producenci zareagowali i wypuścili łatkę, która rzekomo miała poprawić ten przedmiot. Okazało się jednak, że nie była to odpowiednia korekta. Broń była niemal tak silna, jak w pierwotnej wersji. Teraz jednak naszedł czas na bardzo radykalne zmiany.

Obrażenia zadawane przy pomocy tej strzelby spadły o ponad 16 procent. W najwyższej klasie broni - Mitycznej (złota) obniżono wartość broni aż o 10 punktów. To bardzo zdecydowany ruch ze strony Epic Games. Amerykanie zapewne mają nadzieję, że nie przesadzili teraz w odwrotną stronę i przedmiot nie będzie zbyt słaby w użyciu.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje