Reklama

Reklama

Znamy oficjalny skład playoffów Esport Tour 2022 Series #2!

​Za nami 8 dni emocjonujących eliminacji grupowych. Od 22. czerwca w dwudziestu spotkaniach zawodnicy z całej Europy walczyli o miejsca w ćwierćfinałach drugiej serii turnieju. Teraz chwila przerwy na oddech i ostatnie szlify taktyki na playoffy, bo już w piątek - wracamy do gry o najwyższą stawkę!

Faza grupowa czerwcowej odsłony Esport Tour 2022 przyniosła wiele niespodziewanych zwrotów akcji. W line upie serii drugiej znalazło się 7 drużyn, dla których był to absolutny debiut w tym cyklu rozgrywek, dlatego ich występ w meczach trzymał widzów w ekscytującej niepewności. Dziewięć teamów, dla których Series #2 było powrotem do walki o kolejne punkty, nie miało wcale łatwiejszego zadania - seria pierwsza odznaczyła się wyjątkowo wysokim poziomem rozgrywek, dlatego i nadzieje pokładane w znanych publiczności ET22 zespołach były ogromne.

Przypomnijmy raz jeszcze jakie formacje zobaczyliśmy na mapach CS:GO w trakcie fazy grupowej turnieju:  pięć teamów z Polski, a wśród nich debiutujące w tym roku w Esport Tour Anonymo Esports, Illuminar Gaming i PACT powracające w zwycięskich barwach po obronę tytułów, HONORIS oraz FURRYFURY UNGENTIUM. Wśród drużyn, które podniosły rękawicę znalazły się także MASONIC i Tricked z Danii, BLUEJAYS z Macedonii Północnej, Into the Breach z Wielkiej Brytanii, B8, Iron Branch oraz EC Kyiv z Ukrainy, Nexus z Rumunii, 777 z Norwegii, EC Brugge z Belgii i Sangal zrzeszający zawodników z Niemiec, Austrii, Węgier i Turcji.

Reklama

Jak przebiegały eliminacje grupowe

Pierwszy dzień turnieju pokazał, że esport jest materią zupełnie nieprzewidywalną. Wbrew predykcjom ekspertów, Grupa A należała do Iron Branch - ukraińskiej formacji, debiutującej w cyklu Esport Tour, która swoimi skillami zdeklasowała konkurencję i już pierwszego dnia sięgnęła po awans do półfinałów, zwyciężając 2:0 w decydującym meczu z EC Brugge.

Walka o drugie miejsce była zacięta. Ostatecznie do starcia o awans z Belgami stanęli zdobywcy srebra w Series #1 - BLUEJAYS. Macedończycy nie oddali przeciwnikom ani jednej mapy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i BLUEJAYS dołączyło do Iron Branch na grupowym podium.

W Grupie B do gry wkroczyli Polacy z drużyny Anonymo. Po wygranej w swoim pierwszy starciu, w którym czoła stawił im Nexus, nasi rodacy stanęli do gry o pierwsze miejsce. W drugim narożniku walki o awans do playoffów znalazło się Tricked. Po wyrównanej walce i dogrywce już na pierwszej z map, ostatecznie to Duńczycy sięgnęli po laur zwycięzcy, wysyłając Anonymo do decydującego meczu grupy z szansą na drugie miejsce.

W walce ostatniej szansy Polacy spotkali się z B8, które w swoim pierwszym meczu tego dnia pokonało zawodników Nexus 2:1. Ukraińska formacja okazała się absolutnym odkryciem czerwcowych rozgrywek. B8 od samego początku zdominowało grę, wykazując się świetną taktyką i przemyślanym działaniem. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla zawodników z Ukrainy i to oni awansowali z drugiego miejsca do fazy play off.

Trzecia grupa była długo wyczekiwanym powrotem obrońców tytułu zwycięzcy Esport Tour 2022 Series #1. Obok Illuminar Gaming, piątego dnia do turnieju dołączyło HONORIS. Jednak i ta grupa okazała się mniej łaskawa dla Polaków. IHG zmuszone nieprzewidzianymi wydarzeniami, oddało walkowerem mecz zwycięzców, zapewniając angielskiej formacji Into the Breach awans z pierwszego miejsca. Drugiego dnia w meczu ostatniej szansy Illuminar uległo drużynie Sangal, które po wcześniejszej wygranej z HONORIS, stanęło do walki o drugie miejsce w grupie, ostatecznie pokonując w nim polską drużynę i zgarniając awans.

Ostatnia grupa w fazie to mecze, w których wystąpiły także ostatnie rodzime formacje. Po meczach eliminacyjnych pierwszego dnia, do starcia zwycięzców po wygranej z EC KYIV stanęło się UNGENTIUM oraz MASONIC, który wcześniej zwyciężył w starciu z PACT. Po naprawdę wyrównanej walce, Duńczycy ostatecznie pokonali Polaków, zdobywając tym samym pierwsze miejsce w grupie.

W decydującym spotkaniu o ostatni awans do playoffów, UNGENTIUM ponownie spotkało się z EC KYIV, jednak tym razem zawodnicy z Ukrainy nie oddali prowadzenia przeciwnikom i w tej ostatecznej rozgrywce pokonali Polaków 2:0, zamykając tym samym line up ćwierćfinałów.

Weekend pod znakiem finałów Esport Tour 2022

Faza playoff wyruszy już w ten piątek. Znany jest już rozkład ćwierćfinałowych rozgrywek. 1. lipca staną do walki o kolejny awans: Into the Breach vs EC KYIV, BLUJAYS vs Tricked, MASONIC vs Sangal oraz Iron Branch vs B8. Po poziomie zaprezentowanym przez wszystkie zespoły w pierwszej części turnieju jedno jest pewne - faza finałowa zapowiada się naprawdę ekscytująco. Series #2 to edycja, w której wiele debiutujących drużyn okazało się prawdziwymi czarnymi końmi rozgrywek, dlatego wskazanie jednoznacznych faworytów będzie dla ekspertów nie lada wyzwaniem. Zachęcamy do śledzenia meczów na żywo, już jutro od 10:00 na kanale Twitch CyberwolvesTV.

Dalszy plan wydarzeń na ten gorący weekend to sobotnie półfinały, które dadzą odpowiedź na pytanie - kto zdobędzie szansę na walkę o tytuł zwycięzcy?

Kumulacja turniejowych emocji będzie miała zaś miejsce w niedzielę 3.07, kiedy to rozegrany zostanie wielki finał. Z tej okazji Organizator zaprasza wszystkich fanów CS:GO na wspólne kibicowanie w stolicy. O 12:00 w Esport Spot na warszawskim Powiślu odpalona zostanie specjalna strefa kibica, w której będzie można na żywo, wraz z całą ekipą, śledzić transmisję z decydujących meczów tej serii.

Transmisje z wszystkich meczów można oglądać na https://www.twitch.tv/cyberwolvestv:

Dokładny rozkład grup i harmonogram rozgrywek dostępny jest na HLTV. Więcej informacji o turnieju znajduje się na jego oficjalnej stronie.

Najlepsze tematy

Reklama