Reklama

Znamy powód bana dla znanego streamera

​"H2P_Gucio" to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich streamerów na platformie Twitch.tv. Niedawno otrzymał bana od administracji serwisu. Nie wiadomo było do końca, co było jego powodem. Teraz wszystko się wyjaśniło.

Platforma streaminowa Twitch.tv aktualnie posiada bardzo restrykcyjny regulamin. W ramach korzystania z serwisu nie można oczywiście dopuszczać się aktów rasizmu, seksizmu, homofobii czy nagości. Patrząc jednak na wielką popularność witryny, regulamin jest z różnych powodów łamany.

Reklama

Najczęstszymi kwestiami są nagość czy szeroko pojęta toksyczność, najczęściej polegająca na wyzywaniu. Jednak w skali liczby użytkowników, takich incydentów nie jest wiele, a sam Twitch jest dość przyjazną platformą.

Nie zawsze jednak łamanie regulaminu jest bezpośrednią winą osoby transmitującej. Niekiedy przypadkowo pojawiają się treści, które są zakazane przez Twitcha i wtedy za nie odpowiada jedynie twórca. Tak właśnie było w przypadku "Gucia".

Można było tego się spodziewać. Powodem zablokowania kanału była nagość. Bynajmniej nie eksponował nią polski influencer. Problem był dużo bardziej prozaiczny. Jeden z rywali, z którym streamer miał się mierzyć w szachach w serwisie chess.com miał nagie piersi na avatarze. To zwróciło uwagę Twitcha, który postanowił zbanować Polaka. Bardzo prawdopodobne, że ktoś celowo chciał dokuczyć "Guciowi" i jednocześnie uniemożliwić mu działalność w internecie na określony czas. Jeśli taki był cel tego użytkownika, to w pełni mu się udało. To już druga tego typu blokada dla "Gucia" w ostatnim czasie. Poprzednio również został zablokowany za pokazywanie biustu.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje