Reklama

Znamy rywali Polaków podczas DH Atlanta

​Poznaliśmy skład grup na nadchodzący turniej DreamHack Open w Atlancie. W amerykańskim turnieju zagrają dwie polskie formacje: Virtus.pro oraz Illuminar Gaming. Z kim zmierzą się reprezentanci naszego kraju?

Turniej CS:GO w amerykańskiej Atlancie będzie dość niecodziennym wydarzeniem. Nieczęsto niestety się zdarza, by aż dwie polskie formacje zostały zaproszone na jakikolwiek zagraniczny turniej. Teraz będzie aż podwójna okazja na odniesienie międzynarodowego sukcesu. Rozlosowano grupy, do których trafiły Illuminar oraz Virtus.pro. Jak można się domyślić, nie zagrają ze sobą w grupie. Kto w takim razie będzie rywalem "Biało-Czerwonych" za Oceanem?

Do grupy A trafiło Illuminar Gaming. Daniel "STOMP" Płomiński wraz z kolegami zagrają przeciwko Heroic z Danii, niemieckiemu Sprout oraz przedstawicielowi gospodarzy - amerykańskiemu The Quest. Faworytem wydaje się być duńskie Heroic. Skandynawowie mają dość dobry rok za sobą. Wygrywali wielokrotnie przeciwko polskim formacjom, a Sprout również nie wydaje się być dla tej drużyny dużą przeszkodą. The Quest ze Stanów Zjednoczonych w teorii jest autsajderem grupy, lecz tej drużyny również nie można skreślać. Publika z pewnością doda otuchy reprezentantowi gospodarzy i to może ponieść do niespodziewanych wyników.

Reklama

Do kolejnej grupy trafiło Virtus.pro. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego zagrają z międzynarodowym CR4ZY, brazylijską formacją INTZ oraz drugim z gospodarzy - Ben’s Anime Team. Wydaje się, że w tej grupie faworytem są zawodnicy CR4ZY, lecz grupa wydaje się być bardzo wyrównana. Virtus.pro ma szansę pokonać każdego z tych rywali, jak i przegrać wszystkie swoje spotkania. W zasadzie podobnie sprawa wygląda z Illuminar Gaming.

Polacy nie są faworytem turnieju, ale też nie można skazywać reprezentantów naszego kraju na porażkę. Zaproszenie do turnieju z serii DreamHack to spore wyróżnienie, patrząc na to, że delikatnie mówiąc, nasza scena CS:GO nie odnosi spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej. Jest to szansa na dobre zaprezentowanie się i poprawienie pozycji w rankingu HLTV.org.

Turniej rozpocznie się w przyszły piątek 15 listopada i potrwa do niedzieli. W puli nagród znalazło się 100 tysięcy dolarów do podziału. Jak na razie nie znamy dokładnego terminarza spotkań w poszczególnych grupach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy